18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

140 milyon yıllık gen taşıyan mutant arılar!

0 104 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

New York Üniversitesi ve Chicago Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının bir araya gelmesiyle, 140 milyon yıl önce yaşamış arıların genleri yeniden yapılandırılarak mutant meyve sineklerini yarattı. Peki ya amaç? Evrim sürecine biraz ışık tutmak ve meyve sineklerinin milyonlarca yıl içinde nasıl geliştiğini anlamak.

ELife dergisinde anlatılana göre, 140 yıl önce ölmüş bir arının proteininin, günümüz modern arısına en yeni gen yerleştirme teknikleri kullanılarak enjekte edilmesiyle başarıldı. Amaç, arıların tekrar modern günümüz arısına kadar evrimleşebileceklerini test etmek. Bilim adamları tarih içinde gerçekleşen iki mutasyonun gelişim geninin canlı fonksiyonunu değiştirdiğini gördü. Bu gen meyve sineğinin kafa gelişimini etkiliyor.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status