Ana sayfa Donanım 2018 Model iPad Farklı Bir Özellikle Gelebilir!

2018 Model iPad Farklı Bir Özellikle Gelebilir!

Apple gelecek yıl içerisinde yeni çıkaracağı iPad modeliyle beraber tekrardan dikkatleri toplayacak gibi.  2018 modeli iPad farklı bir özellikle gelebilir. Peki, bu özellik nedir? tüm detaylar yazımızda...

25
0
PAYLAŞ
2018 Model iPad Farklı Bir Özellikle Gelebilir!

Apple gelecek yıl içerisinde yeni çıkaracağı iPad modeliyle beraber tekrardan dikkatleri toplayacak gibi. Tablette bulunması gereken dokunmatik arka panel veya paneller tüm kullanım alışkanlıklarının değişmesine yol açabilir.

Yeni iPad Arkasında Dokunmatik Paneller Yer Alabilir!

Mart 2017 tarihi itibariyle ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan patent başvurusu sonucunda çıkan detaylara göre, 2018 yılında çıkması beklenen tablet için  farklı dokunmatik panel  kullanılacağı iddia edilmekte. Yapılan bir çizimde her biri farklı köşelere yerleştirilen dört küçük dokunmatik alan, bir yapılan diğer resimde ise cihazın arkasının tamamını kapsayan büyük bir panel görülmekte.

2018 Model İpad Dokunmatik Arka Panel

Dünya devi şirket, tabletin arka tarafıyla etkileşim haline olacak farklı yollardan bahsetmekte. Bunlar arasında sola ve sağa, yukarı ve aşağı ile çapraz kaydırmalar  yer almakta. Bunun yanı sıra cihazın arkasında yer alabilecek kombinasyon hareketleri gelen detaylar arasında yer alıyor. Bu şeyler, Mac dizüstü bilgisayarında yer alan Multi-Touch hareketlerine benzeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat henüz olarak kesin bir şeyin olmadığını da belirtelim. Kullanıcının uygulamış olduğu kuvvet  Force Touch veya 3D Touch  özelliklerinde olduğu gibi oldukça önem arz eden faktörler arasında yer alacak.

Bu sayede çoklu görev uygulamalarında geçişler ve içerik görüntüleme anlamında yeni alışkanlıklar kazanabileceğimizi söyleyebiliriz. Bu konu hakkında ileri ki günlerde gelişme yaşandıkça sitemiz üzerinden sizlere bilgi vereceğiz. Teknoloji haberlerinden uzak kalmak istemiyorsanız sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here