18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

ABB Robot Üreten Robot Fabrikası Kuruyor

0 72 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

ABB Robot Üreten Robot Fabrikası Kuruyor

Robotik, otomasyon ve enerji alanlarında dünya çapında önde gelen şirketlerden biri olan ABB robot üreten robot fabrikasını Çin’in Şanghay kentinde kurmaya hazırlanıyor.

Yakın gelecekte hayatımızın ayrılmaz parçalarından bir olan robotların kullanım alanları gün geçtikçe artıyor. Hal böyle olunca bu teknolojinin geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Bu alanda yatırım yapan şirketlerden birde dünyanın önde gelen robotik, otomasyon ve enerji şirketlerinden biri olan ABB.

ABD şirketin en önemli pazarı konumunda ancak Çin de şirket için önemli potansiyel vadeden bir pazar olacak. Şirket, Şanghay kentinde 150 milyon dolar tutarında yapılacak olan bir yatırımla fabrika kurmak için çalışma yapılıyor.

ABB Robot Üreten Robot Fabrikası Kuruyor

2020 yılında tamamlanmış olmasını planladıkları fabrikada küçük parçaların montajı dahil pek çok detaylı işlemi kolayca yapabilen YuMİ adlı robotlarıyla başka robotlar üretecekler. ABB’nin hedefi dünyanın en gelişmiş robot fabrikasını inşa etmek.

ABB Çinin Şhanghay kentinde kuracağı fabrika içerisinde yapay zeka alanında çalışma yapacak bir araştırma ve geliştirme merkezine de yer verecek. Mevcut robotların ve hizmet vermekte olduğu sektörlerin çeşitliliğini artırmak isteyen şirket, Çinli otomobil ve diğer teknoloji üreticilerini ise hedef kitlesi olarak belirlemiş durumda.

#teknoZip’lendi

ABB, YuMi adlı robotlarıyla başka robotlar üreteceği fabrikasını Çinin Şanghay şehrine kuracak
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status