21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Akıllı Telefon Sevkiyatı Üçüncü Çeyrekte %6 Düştü

0 77 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 8 ay önce

Akıllı Telefon Sevkiyatı Üçüncü Çeyrekte %6 Düştü

IDC, akıllı telefon pazarının 2018 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. 2018 yılının üçüncü çeyrek rakamlarına bakıldığında toplamda akıllı telefon sevkiyatı yüzde 6 oranında gerilemiş görünüyor.

Yüzde 20.3 pazar payı ile lider konumda olan Samsung’un önceki yıla göre yüzde 13.4 oranında bir düşüş yaşadığı görülüyor.

akilli-telefon-pazar-paylari

Yılın ikinci çeyreğinde Apple’ı geçrek ikinciliğe oturan Huawei ise üçüncü çeyrekte de yüzde 14.6 pazar payı ile ikinciliğini korurken Pazar payını da yüzde 32.9 arttırdığı görülüyor.

Üçüncü sırada yer alan Apple’ın Pazar payı yüzde 13.2 ve geçen yıla göre Pazar payını yüzde 0.5 oranında artırış durumda.

Listede dördüncü sırada bulunan Xiaomi ise yüzde 9.7 Pazar oranına sahip ve geçtiğimiz yıla göre Pazar payını yüzde 21.1 arttırmış.

Beşinci sırada yer alan Oppo yüzde 8.4 pazar payına sahip ve geçtiğimiz yıla göre Pazar payında yüzde 2.1 oranında bir kayıp yaşamış görünüyor.

#teknoZip’lendi

IDC raporuna göre 2018 üçüncü çeyrekte akıllı telefon sevkiyatlarıda toplamda yüzde 6 oranında bir düşüş var. Listeye baktığımızda Samsung’un pazar payında ciddi düşüş görünürken Huawei ve Xiaomi’nin pazar paylarını önemli ölçüde artırdıkları görülüyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status