18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Akıllı Telefonunu 1 Yıl Kullanmayana 100.000 Dolar Ödül

0 150 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Akıllı telefonunuzu kullanmadan ne kadar süre geçirebilirdiniz? 1 gün? 1 hafta? 1 ay? Peki 1 yıla ne dersiniz?  Artık çoğunluk için bir günü bırakın birkaç saat bile oldukça sıkıntılı geçebiliyor ama birileri size bunun karşılığında para teklif etseydi ne olurdu? Mesela 1 yıl boyunca akıllı telefonunuzu kullanmamanız karşılığında 100.000 dolar teklif edilse bunu başarabilir miydiniz? Bugünkü dolar kuruyla yaklaşık 535.000 lira. Coca Cola’nın sahip olduğu Energy Brands markası size bu teklifte bulunuyor. Akıllı telefonunu 1 yıl boyunca kullanmayacak birine 100.000 dolar ödül verilecek.

Büyük bir çoğunluk olarak artık akıllı telefonumuz yanımızda olmadan uyuyamaz, dışarı çıkamaz hatta tuvalete bile gidemez olduk. Bu aslında bir bağımlılık ve sosyal medya ağları bunun en büyük etkenlerinden. Akıllı telefon bağımlılığı gittikçe büyüyor ve son 10 yılda çok büyük bir sıçrama yapmış durumda. Teklif edilen 100.000 dolar belki bu bağımlılıktan kurtulmanıza yardımcı olur, ne dersiniz?

Bu yarışmaya katılmak için ilk olarak Twitter veya Instegram hesabınızdan neden 1 yıl boyunca akıllı telefonunuzdan uzak kalmak istediğinizi anlatarak VitaminWater’ı taglemeniz gerekiyor. Ayrıca bu paylaşıma #nophoneforayear ve #contest hastaglerinin de eklenmesi gerekli. Son başvuru tarihi ise 8 Ocak 2019.

Herşey çok güzel fakat akıllarda büyük bir soru işareti mevcut. 1 yıl boyunca akıllı telefon kullanmadığımız nasıl takip edilecek? Bunu nereden anlayacaklar? Bu konuda net bir bilgi maalesef yok. Bunun için yalan dedektörü kullanılacağı söyleniyor olsa da bu yalnızca akıllı telefon bağımlılığına dikkat çekmek için düzenlenmiş kurgu bir kampanya da olabilir.

Yarışma kurallarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haber: Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Oluyor

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status