18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

AKK Yerine Kota ve Ek Paket Uygulaması Geliyor

0 209 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Aralık Ayından İtibaren AKK yerine Ek Paket ve Kota Geliyor

BTK’nın 27 Aralık 2016’da aldığı karara göre internet servis sağlayıcıları, 31 Aralık 2018’de AKK, AKN gibi kullanıcılara hız limiti getiren uygulamalara son vermek zorunda. AKK uygulaması kullanıcılar paketinde belirtilen GB’ı aştıktan sonra internet hızların düşürmesi anlamına geliyordu.

BTK’nın kararına göre hız düşürme uygulamaları en geç 2019’da kaldırılacaktı. Ancak ISS’lerin buna uymadığını görüyoruz. Türk Telekom AKN yerine bulduğu alengirli yöntemle kullanıcıları yanıltıyor.

Türk Telekom, şuan yürürlükte olan AKN’li tarifelerde 16 Mbps internet hızını 8 Mbps’e, 20 Mbps internet hızını 10 Mbps’e düşürüyor. BTK’nın kararına göre 2019’da paket hızlarının GB’a bağlı kalınmadan sabit kalması gerekiyordu.

AKN (AKK), ek paket adı altında isim değiştiriyor

Herhangi bir kullanıcı onayı olmaksızın 100 GB AKN’li 35 Mbps sınırsız internet paketi tarifesi, 100 GB kotalı pakete dönüştürülüyor. Kota bittikten sonra Türk Telekom’un ücretsiz ve sınırsız ek paketi devreye giriyor. Ek paketin internet hızı ise AKN ve AKK’de düşen hızlarla aynı veya çok az fark var. Daha önce 35 Mbps kullanıcısı AKN sonrası 16 Mbps’ye düşerken artık 20 Mbps gibi bir sayıya düşecek.

İlgili Haber: Adil Kullanım Kotası Kalkıyor, Peki Ya Sonra?

Türk Telekom’un İş Ortaklarına Gönderdiği Mail

turk-telekom-kota-tablosu

Burada da gördüğünüz gibi mevcut – yeni müşteri farklılıkları bulunuyor. Türk Telekom ek paket – kota uygulamasını 1 Aralık 2018 tarihinde başlatacak.

Sözleşmeye aykırı uygulama

turk-telekom-kota-ve-ekpaket-bildirimi

Türk Telekom BTK’yı ve Abonelik Sözleşmesini adeta görmezden geliyor.

Hız düşümüne devam ederek BTK’nın aldığı kararı çiğneyen Türk Telekom kullanıcılara haber vermeksizin kullanıcıların aleyhine sözleşmede değişiklik yaparak Abonelik Sözleşmesini çiğniyor.

BTK’nın aldığı kararı çiğneyerek AKN ve AKK’yi kaldırıp, ek paket ve kota adı altında hız düşümünü kaldırmayan Türk Telekom’a neler olacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Abonelik Sözleşmeleri 14. Maddesi:

Taahhütlü aboneliklerde taahhüt süresince sözleşme ve taahhütname koşullarında tüketici aleyhine değişiklik yapılamaz.

İlgili Haber: Turkcell Superonline Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

 

#teknoZip’lendi

Herhangi bir kullanıcı onayı olmaksızın 100 GB AKN’li 35 Mbps sınırsız internet paketi tarifesi, 100 GB kotalı pakete dönüştürülüyor. Kota sonrası hız ise aynı kalıyor veya çok az değişiyor.
Türk Telekom ek paket – kota uygulamasını 1 Aralık 2018 tarihinde başlatacak.
Hız düşümüne devam ederek BTK’nın aldığı kararı çiğneyen Türk Telekom kullanıcılara haber vermeksizin kullanıcıların aleyhine sözleşmede değişiklik yaparak Abonelik Sözleşmesini çiğniyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status