18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

App Store’a Büyük Zam Geldi

0 76 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

App Store’a Büyük Zam Geldi

Geçtiğimiz günlerde yeni iPad Pro ve Macbook Air modellerini tanıtan Apple, etkinliğin hemen ardından Türkiye fiyatların sürpriz şekilde indirime gitmişti. Ancak firma bu sefer indirim değil zam yaptı. App Store’a büyük zam geldi.

İlgili Haber: Apple Türkiye Fiyatlarında İndirme Gitti

 

Yüksek döviz kurları sebebiyle Türkiye’de pek çok ürününde ciddi zamlara giden Apple uzun süredir App Store’da bir zam yapmamıştı. Dolar kurunun 7 lirayı aştı dönemde bile zam yapmayan Apple son dönemde kurdaki düşüşle birlikte ufak tefek indirimler bile yapmıştı ancak App Store’da tam tersi oldu. App Store’da satışta olan tüm oyun ve uygulamalı etkileyen bu zamla birlikte mağazadaki fiyat ortalaması 20 liraları bulmuş oldu.

App-Store-zam

Apple tüm ürünlerinde döviz kurları sebebiyle zam yaparken App Store için de benzer bir uygulama bekleniyordu ancak bu zammın geçtiğimiz günlerde yapılan indirimin hemen ardından gelmesi sürpriz oldu. Bahsettiğimiz öyle zam ufak tefek de değil. Zamlara bakıldığında dolar kuru 7 lira olarak baz alınmış gibi görünüyor. Minecraft 29.99 liradan 49.99 liraya çıkarken düşük fiyatlı oyunlar neredeyse 4 kat zamlandı. 0.59 lira olan oyun ve uygulamaların yeni fiyatı 1.99 lira oldu.

Henüz yalnızca ilk satın alımlar için geçerli olan bu zamlar henüz uygulama içi satın alımlara yansımamış durumda ancak kısa süre içerisinde oraya da yansıyacağı düşünülüyor.

Genel olarak bakıldığında 0.59 lira olan oyun ve uygulamalar 1.99 liraya,8,49 lira olanlar 26.99 liraya ve 29.99 lira olanlar ise 49.99 liraya yükselmiş görünüyor.

Amerika fiyatları ile karşılaştırma yapıldığında ise görünen tablo şu şekilde;

0.99 dolar > 6,99 lira

1,99 dolar > 12,99 lira

2.99 dolar > 19,99 lira

3.99 dolar > 26,99 lira

6.99 dolar > 49,99 lira

8.99 dolar > 59,99 lira

9,99 dolar > 69,99 lira

İlgili Haber: Apple CEO’su Tim Cook: Türkiye Ve Rusya Bizi De Etkiliyor

#teknoZip’lendi

Genel olarak bakıldığında 0.59 lira olan oyun ve uygulamalar 1.99 liraya,8,49 lira olanlar 26.99 liraya ve 29.99 lira olanlar ise 49.99 liraya yükselmiş görünüyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status