18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple, bazı iPhone kullanıcılarına iPhone modellerini yükseltmeleri için bildirim gönderiyor

0 68 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 5 ay önce

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya TV gibi bir ürün satın alırsanız, söz konusu şirketten yeni bir model çıktığında yeni sürüme geçmeniz gerektiğini bildiren mesajlar almaya başladığınızda rahatsız olur musunuz? Bunun kimsenin hoşuna gideceğini sanmıyoruz, fakat Apple yapıyor.

Görünüşe göre Apple, bazı iPhone kullanıcılarına, iPhone modellerini yükseltmeleri için bildirim gönderiyor. 

iOS geliştiricisi Steve Lederer kendisine gelen bildirimin ekran görüntüsünü paylaştı, ancak Apple’ın iPhone Yükseltme Programı’nın bir parçası olduğu için bunu aldığını da belirtti.

Söz konusu Tweet’de Steve Lederer şöyle dedi.

Uygulama İncelemesi yönergelerine aykırı bildirimler yayınlamıyor musunuz? Açıkça belirtildiği gibi bölüm 4.5.3’te “Apple Hizmetlerini spam, phish’e veya Game Center, Push Notifications, vb. Dahil olmak üzere müşterilere istenmeyen mesajlar göndermek için kullanmayın.”

Geliştirici ayrıca Apple’ın push bildirimlerinin nasıl kullanılması gerektiğini açıkça belirttiği App Review yönergelerine de dikkat çekiyor. “Apple Servislerini Game Center, Push Notifications, vb. Dahil olmak üzere müşterilere spam, phish veya istenmeyen mesajlar göndermek için kullanmayın.” Tweet’e gelen yorumlarda bazı kullanıcılar bildirimlerin nasıl devre dışı bırakılabileceğini belirtirken, diğerleri Apple’ın yeni iPhone’larının yeterli sayıda satmadığı için olduğunu belirtti.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status