18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Ünvanını Microsoft’a Verdi

0 72 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Microsoft, Apple’ı tahttan indirdi, aslında Apple indi diyebiliriz

Apple 8 yıllık liderliğini Microsoft’a kaptırdı

Microsoft, bugün 812.93 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Apple ise 812.60 milyar dolar. Bu da Microsoft’u dünyanın en değerli şirketi yapmaya yetti.

microsoft-apple-sirket.jpg

Apple en değerli şirket ünvanını 2010 yılında Microsoft’tan aldı. The New York Times bunu “bir dönemin sonu ve bir sonraki sürecin başlangıcı” olarak nitelendirmişti. Apple’ın hisseleri son beş yılda olağanüstü bir büyüme göstermesine rağmen, 1 trilyon dolara ulaştı.

Ancak son günlerde şirket 25% değer kaybederek Microsoft’un da altına geriledi.

Apple şirketi neden değer kaybediyor?

  • İnsanların bilinçlenmeye ve piyasanın çeşitlenmeye başlaması
  • Apple’ın yüksek fiyat politikası
  • En ciddi pazarlarındaki ülke paralarının yabancı paralar karşısındaki çok ciddi değer kayıplarından doğan alım gücünün düşmesi

Apple’ın düşüş trendinin ne kadar devam edeceğini bilmiyoruz. Apple’ın piyasa değeri halen Google ve Amazon’un ilerisinde, ancak düşüş trendi devam ederse durumlar değişebilir.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status