16 Mayıs 2019
  • 16 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple Kablosuz Kulaklık Patenti İle Gündemde

0 83 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Apple’dan Yeni Kablosuz Kulaklık Patenti

Apple kablosuz kulaklık patenti ile yeniden gündemde. Apple’ın yeni patent başvurusu ise hayli ilginç bir sorun ile ilgili.

Apple’ın şimdiye kadar aldığı patentlerin çoğunu hayta geçirdiği biliniyor. Yeni patenti ise kablosuz kulaklıklarla ilgili. Bu patent ile AirPods kullanıcılara yeni bir deneyim sunabilecek. Belki de AirPods 2 bu özellik ile birlikte gelir.

İnsan kulağı sağ ve sol kulağından farklı sesleri algılayabildiğinden kulaklıklar da buna uygun şekilde sağ ve sol olmak üzere farklı şekilde üretiliyor.

apple-kablosuz-kulaklik-patenti

Eskiden şekil itibariyle sağ ve sol kulaklığı birbirinden ayırmak daha kolaydı ama gittikçe üstlerinde yazan L ve R harflerine bakmadan ayırt etmek oldukça güçleşmeye başladı.

Apple yeni patenti ile bu soruna bir çözüm getiriyor. Kulaklıkları istediğiniz gibi sağ ya da sol kulağınıza takabileceksiniz. Kulaklıklar hangi kulağa takılı olduklarını algılayacak ve ona göre çalışacak.

Belki basit ama sık sık karşılaştığımız bu soruna güzel bir çözüm getirilmiş görünüyor. Hayata geçip geçmeyeceğini birlikte göreceğiz.

İlgili Haber: Xiaomi Mi AirDots, AirPods’a Uygun Fiyatlı Rakip Olarak Geliyor

#teknoZip’lendi

Apple’ın yeni patenti ile kulaklıkları istediğiniz gibi sağ ya da sol kulağınıza takabileceksiniz. Kulaklıklar hangi kulağa takılı olduklarını algılayacak ve ona göre çalışacak.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status