21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple kullanıcıları, Volkswagen araçlarını Siri ile Açabilecekler

0 58 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Apple ve Volkswagen’den Sevindirici İşbirliği

Volkswagen artık Apple kullanıcılarının arabalarını Siri ile açmasına izin veriyor. Volkswagen, VW Car-Net uygulamasında Apple ile olan ilişkisini derinleştiriyor. iOS kullanıcıları artık arabalarını kilitlemek ve kilidini açmak için Siri’yi kullanabilir. Ayrıca yakıtla ilgili tahmini, yakıt miktarını veya aracında kalan şarjı kontrol edebilir ve alarmları etkinleştirebilir.

VW sahipleri, elektrikli otomobilleri için bir şarj oturumunu başlatmak ve durdurmak için de Siri’yi kullanabilir. Ayrıca ortam sıcaklığını belirleyerek araçlarına bindiklerinde ev sıcaklığını yakalayabilirler. Bu özellik en çok soğuk bölgelerde yaşan insanların işine yarayacaktır. Düşünün sabah işe gitmeden yatağınızdan arabanızın içerisindeki sıcaklığı ayarlayabiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi Cart-Net, tüm VW sahiplerine ücretsiz değil. Uygulama, aylık olarak belirli bir abonelik ücreti içeriyor. Araç sahiplerinin otomobillerinin yerini tespit etmesine, bunun için bir coğrafi nokta oluşturmasına ve uzaktan tanılama yapmasına olanak tanır.

Bu işbirliği iOS 12’de Siri Shortcuts’la geliyor. Şimdiye kadar, aşırı derecede etkileyici bir şey görmedik. Bunun gibi özellikler hayatlarımızda devrim yaratamayacak olsa da, belirli uygulama eylemlerini daha sorunsuz hale getirebilir.

Bu arada Amazon, Alexa asistanını otomobillerin içine entegre etmek için çalışıyor. Şirket ayrıca Ford gibi otomobil üreticilerine de ortak oldu. Apple’ın piyasaya yetişmesi gerekiyor, bu yüzden Siri Shortcuts bu görev için oldukça lazım olacak.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status