18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple Lansmanı Neler İçeriyor?

0 65 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Apple Lansmanı Neler İçeriyor?

Apple’ın bugün New York’ta düzenleyeceği etkinlikte yeni MacBook ve İPad Pro modellerini tanıtması bekleniyor. Peki bu beklenen ürünlerin özellikleri neler?

Yeni İPad Pro

Apple Lansmanı Neler İçeriyor

Tanıtılacak olan yeni İPad Pro etkinliğin yıldızı olarak gösteriliyor. Önceki Modellere göre çerçevesi incelecek olan yeni İPad Pro’da artık home tuşu bulunmayacak. Home tuşu yerini salan home butonuna bırakırken Touch ID de yerini tamamen Face ID’ye bırakmış olacak.

Bir süredir çıkan söylentiler doğrultusunda yeni İPad Pro modellerinin USB-C girişiyle gelmesi bekleniyor. Böylece ilk defa bir Apple ürünü ile diğer bazı Android cihazlar aynı tip girişe sahip olmuş olacak. Bu durum aksesuarlar bakımından kullanıcıların lehine olmuş olacak. USB-C aracılığıyla eğer Apple bir kısıtlama getirmez ise monitörlere 4K çözünürlükte görüntü aktarımı sağlanabiliyor. Bu sayede yeni İPad Pro’lar bilgisayar gibi de kullanılabilir olacak.

Yeni İPad Pro modellerinin İphone Xs’te bulunan Apple A12 işlemcisinden de daha yüksek bir performans sunacak olan Apple A12X işlemcisi ile gelmesi bekleniyor.

Apple Pencil 2

Apple Lansmanı Neler İçeriyor

İPad Pro aksesuarlarından olan Apple Pencil’in da yenilenmesi ve etkinlikte Apple Pencil 2’nin tanıtılması bekleniyor. Minimalist bir tasarıma sahip olacak olan Pencil 2 muhtemelen manyetik oalrak İPad Pro’nun kenarına tutturulabilecek.

Cihazla eşleşme için fiziksel bağlantı gerektirmeyecek olan Pencil 2 kulanıcılar için kolaylık sağlıyor. Eşleştirme için kalemi İPad’e yaklaştırmak yetiyor.

Yeni MacBook Air

Apple Lansmanı Neler İçeriyor

2015 senesinden beri yenilenmeyen MacBook Air modelinin de bu Apple etkinliğinde donanımsal olarak güçlendirilip TouchBar eklenerek yenilenmesi bekleniyor.

Yeni Mac Mini

Apple Mac Mini’ye de epey ara vermişti ve bu etkinlikte küçük masaüstü bilgisayarının donanımsal anlamda güçlendirilerek yenilenmesi bekleniyor.

Ve Diğer…

Apple Lansmanı Neler İçeriyor

Bu beklenti çok güçlü olmasa bile etkinliğin sonunda Apple belki bir sürpriz yapar ve AirPods 2’yi de tanıtır mı acaba şeklinde beklentiler de mevcut. Ek olarak geçen yıl tanıtılan AirPowe’ın çıkış tarihi de duyurulabilir.

#teknoZip’lendi

Apple lansmanında yeni İPad Pro, Apple Pencil 2, yeni MacBook Air ve yeni Mac Mini’nin tanıtılması bekleniyor. Sürpriz olarak AirPods 2 de gelebilir.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status