22 Mayıs 2019
  • 22 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple Pencil 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

0 105 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Apple Pencil 2 daha zeki, daha ergonomik, daha pahalı

Apple, yeni iPad Pro modellerini tanıtırken yeni bir aksesuarı da beraberine tanıttı. 2. Nesil Apple Kalemi, güncellenmiş dijital stylus, 1. Nesildeki ergonomik ve tasarım hatalarını gideriyor.

Apple Pencil 2 Tanıtıldı; İşte Özellikleri

Apple Pencil 2, ergonomik şikayetlerin çoğunu gideriyor

apple-pencil-2-daha-ergonomik

İlk nesil Apple Kalemi oldukça zekiydi. Apple’ın aerodinamik tasarımı temiz ve net görünüyordu ancak birkaç tasarım hatası vardı. Apple 2. Nesil kalemi ile bu sorunları da giderdi.

Kalem artık tam silindirik değil, daha da rahat. Apple Pencil’ı şarj ederken şarj kapağını kaybettiğimiz zamanlar olmuştur. Apple Pencil 2’de ise bizi kablosuz şarj karşılıyor. Bu kablosuz şarj, Apple Watch’unkine benzer bir sisteme dayanıyor. Yani kalemi bir Qi telefon şarj cihazına takıp, iPad Pro’nun yanına manyetik olarak yapıştırabilirsiniz.

Apple Pencil 2, iOS ile daha entegre


İlk versiyonda olduğu gibi, yeni Apple Pencil da iPad Pro ile iletişim kurmak için Bluetooth kullanıyor. Ancak bu 2. Nesil kalem ve iOS arasındaki entegrasyon daha temiz. Örneğin, Apple Pencil 2’nin pil durumunu tabletiniz ekranından görebilirsiniz.

Artık eşleştirme bile daha kolay. Yeni Apple Kalemi iPad Pro’nun yanına manyetik olarak taktığınızda, otomatik olarak eşleştirilir.

Apple Pencil 2, tamamen daha akıllı bir kalem

Artık, kaleme entegre edilmiş dokunmatik bir sensör var. Araçlar arasında geçiş yapmak için kullanabilirsiniz, örneğin: Notlar uygulamasında, varsayılan olarak kalem ve silgi arasında geçiş yapar. Bununla birlikte, üçüncü taraf uygulamalar bu sistem ayarlarını geçersiz kılabilir ve düğme için farklı özellikler sunabilir veya hatta bir kısayol menüsü tetikleyebilir.

Apple Pencil 2 önceki tabletlere uyumlu değil

apple-pencil-2-daha-akilli
Mevcut Apple Pencil 1 ve iPad Pro sahipleri için kötü haberler var. İlk nesil kalem, bu hafta açıklanan yeni iPad Pro modelleriyle uyumlu olmayacak, benzer şekilde yeni Apple Pencil 2 eski tabletlerle de uyumlu olmayacaktır.

Apple Pencil 2 daha pahalı

apple-pencil-2-uyumlu-degil
Ne yazık ki, tüm bu yeni fonksiyonlar; daha ergonomik cilalı tasarım ve kablosuz şarj daha yüksek fiyat anlamına geliyor. Yeni Apple Pencil 2, 129 Dolar fiyat etiketiyle geliyor. Yeni modelin ülkemizde beklenen satış fiyatı ise 929 TL.

#teknoZip’lendi

Apple Pencil 2 kablosuz şarj özelliğiyle geliyor.
Artık, kaleme entegre edilmiş dokunmatik bir sensör var.
Apple Pencil 2’nin pil durumunu tabletiniz ekranından görebilirsiniz.
Eşleştirmek artık daha kolay, sadece kalemi tabletinize takın.
Yeni – eski uyumluluk sorunları barındırıyor
Yeni modelin ülkemizde beklenen satış fiyatı ise 929 TL.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status