18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple, Silk Labs Adlı Yapay Zeka Şirketini Satın Aldı

0 62 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Apple, Silk Labs Adlı Yapay Zeka Şirketini Satın Aldı

Apple, Silk Labs adında gizlilik üzerine çalışan bir yapay zeka Start-up şirketini satın aldı.

Verileri bulut ortamına göndermeden işleyerek gizlilik konusunda önemli bir teknoloji geliştiren Silk Labs, Apple’ın radarından kaçmadı. Gizlilik konusuna olukça önem veren Apple bu gizlilik odaklı yapay zeka şirketini satın alarak bünyesine kattı.

Apple CEO’su Tim Cook Avrupa Parlementosunda veri gizliliği ile yaptığı konuşma ile ve Amerika’da “Federal Veri Gizliliği Yasasına” verdiği destekle gizliliğe verdiği önemi göstermişti. Silk Labs’ı satın alarak gizlilik konusunda önemli bir adım daha atılmış oldu.

apple-silk-labs

2015 yılında Kalifornia’da kurulan Silk Labs daha önce Mozilla ile de çalışmıştı. Şirket geliştirdiği teknoloji ile veri işlemelerini dış ortama aktarmadan yerel diskte gerçekleştirerek gizlilik konusunda önemli bir geliştirme sağlıyor. Şirket bu projesini ilk duyurduğunda toplam 770 bağışçıdan 150 bin dolarlık bağış almıştı.

Silk Labs topladığı bağışları yapay zeka ile ilgili yazılımlar geliştirmek için kullanacağını açıklayınca Apple’ın radarına girdi. Ve Apple Silk Labs şirketini gizlice satın alarak bünyesine kattı ancak iki taraftan da yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

İlgili Haber: Özgün Sanat Eserleri Yaratabilen Yapay Zeka Programı: AICAN

 

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status