18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Apple Yeni Mac Modellerinde %100 Geri Dönüştürülmüş Alüminyum Kullandı

0 74 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Apple Yeni Mac Modellerinde %100 Geri Dönüştürülmüş Alüminyum Kullandı

Apple yeni MacBook Air ve Mac Mini üretimlerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanarak çevreci bir adım daha attı.

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni nesil MacBook Air ve Mac Mini modellerini New York’ta düzenlediği bir etkinlik ile tanıtmıştı. Bu etkinlikte tanıtılan yeni nesil Mac’lerin üretiminde yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanıldığını açıklandı. Apple attığı bu adım ile çevreye verdiği zararı azaltma yönünde önemli bir adım daha atmış oldu ve şirketin bu tutumu büyük ilgi topladı.

apple-cevreci-adim

Apple yeni nesil Mac’lerin üretim aşamasında kullanılan yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumun yanı sıra geri dönüştürülmüş plastikleri de kullandı. Şirket bu sayede iki ürünün karbon ayak izinin yüzde 50 oranında azaltıldığını ve yeni nesil MacBook Air’in “En Çevreci Mac” olduğunu söylüyor.

Apple daha önce tüm ofislerinin, veri merkezlerinin ve mağazalarının yenilenebilir enerji kullandığını açıklamıştı. Şimdi ise üretim aşamalarında geri dönüştürülmüş ürünler kullanmaya başlayan şirket çevreci adımlar atmaya devam ediyor. Bunların yanında firma daha önce kullanıma sunulan iPhone geri dönüşüm robotunun yeni versiyonunu da piyasaya çıkarttı. Bu robot sayesinde iPhone’lar parçalarına ayrılarak maddelerine göre ayrıştırılıyor ve geri dönüştürülüyor.

Söz konusu bu iPhone ayrıştırma robotunun nasıl çalıştığını gösteren bir videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

#teknoZip’lendi

Apple yeni Mac modellerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumun yanında geri dönüştürülmüş plastik de kullanarak bu iki ürün için karbon ayak izini yüzde 50 oranında azalttığını söyledi.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status