18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Boring Şirketi, Los Angeles’daki Hyperloop Tünelini Bitirdi

0 78 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Tünel, 10 Aralıkta Halka Hizmet Vermeye Başlayacak

Elon Musk’un Boring Şirketi bu hafta yeni bir dönüm noktasına ulaştı: Los Angeles’daki ilk tünelini tamamladı. Musk, Twitter hesabında çığır açan bir video yayınladı ve şirketin O’Leary İstasyonu adını verdiği bitiş noktasına ulaştığını doğruladı.

Ekim ayında, Boring Company Twitter hesabı, son zamanlarda vefat eden bir SpaceX / Boring Company çalışanı için ArsTechnica’nın adının verildiği istasyonun bir görüntüsünü yayınladı.

boring-company-tuneli

Geçtiğimiz yıl bu ayın başlarında başlayan 2 millik test tünelinde uzun bir yürüyüşe çıkan Musk, 10 Aralık’ta halka açılacağını söyledi. Şirketin bölge için bazı büyük planları var. Ek tüneller kazmayı planlıyor. Kısa bir süre önce şirket garajdan tünele bir araba taşımasına izin verecek bir prototip tünel inşa etmek için onay aldı.

‘Godot’ makinesi, Haziran ayında SpaceX mülkündeki ilk bölümü kazdı ve işler o zamandan beri yoğun bir şekilde ilerliyor. Muhtemelen Black Friday’dan sonra test sürüşleri için sıraya giren insanları göreceğiz. Boring Company’nin açıkladığı gibi, bu tünelin amacı “döngü” kavramının anahtarı olan ve bir evin içine sığacak kadar küçük olan küçük asansörlerle trafiği kolaylaştırmak.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status