18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Borneo Mağarasında Dünyanın En Eski Hayvan Resimleri Keşfedildi

| 6 ay önce

Borneo Mağarasındaki Tarih Öncesi Sanat, Dünyanın En Eski Figüratif Resmini İçeriyor

Araştırmacılar dünyanın bilinen en eski mağara resmini keşfettiler. Resim, boğaya benzeyen ve 40.000 yıl öncesine dayanan bir görüntüye sahip. Şimdiye kadar, bilim adamları dünyanın en eski mağara resimlerinin Avrupa’da bulunduğuna inanmışlardı. Ancak bu yeni keşfedilen resim Endonezya’da bulundu.

Resmin bu zaman diliminde bölgede var olan vahşi sığırlara ait olduğuna inanılmaktadır.

Bu eser, Borneo’daki bir mağarada yer alıyor. Resimlerden ayrı olarak, modern insanlıktan önceki eski insan yerleşimi hakkında çok az kanıt sunuyor. Mağaranın bulunduğu konum ve içeriği dolayısıyla, insanların erişmesi için oldukça zorluk çıkartıyor. Potansiyel olarak yaralanma riski bulunduruyor.

Yapılan araştırmalara göre boğa benzeri bu hayvana ait kırmızımsı turuncu resim en az 40.000 yıllık bir geçmişe sahip. Bu, Avrupa mağaralarında bulunan diğer eski figüratif eserleri de geride bırakarak, gezegendeki bilinen en eski figüratif çizim ünvanını kazanıyor.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status