18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Chrome 71, Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek

0 78 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Rahatsız edici reklamlar, Google Chrome 71 ile son bulacak

Sağdan, soldan ekranımıza fırlayan reklamlar nerdeyse internetin en sevilmeyen şeyleri haline geldiler. Normal reklamlar, internet yayıncıların geçimini sağlaması için gerekli bir şey. Ancak aşırı ve internet keyfinizi kaçıran reklamlar, reklam piyasasına oldukça zarar veriyor. Kullanıcılar kötü niyetli reklamları engellemek için reklam engelleyici eklentileri kullanıyorlar. Google, yeni bir bildiri yayınlandı. Önümüzdeki aydan itibaren, kullanıcıları rahatsız eden bazı sitelerin reklamlarını kaldırmasını isteyecek. Reddeden tüm websitelerinin reklamları da Chrome 71 ile otomatik olarak engellenecek.

Bu, Google’ın aldatıcı reklamlara karşı yaptığı ilk yaptırım değil. Google, herhangi kapatma butonuna tıklandığında birden fazla sekme ve reklamın açılmasını zaten yasaklamıştı. Bildiğiniz gibi bu düğme bir phishing aldatmacaya veya kötü amaçlı yazılımları indirmeye yönlendiriyor. Google’ın bu tür reklamlara karşı kuralları zaten var, ancak bazı site ve yapımcılar Google’ı dinlemiyor.

google-reklamlari-gif

Chrome kullanıcıları rahatsız eden reklamlar için web siteleri uyaracak. Web sitelerin bu reklamları kaldıramaları için 30 günleri var. Eğer kaldırmazlarsa Chrome 71, Aralık ayından itibaren kullanıcıları rahatsız eden reklamları engelleyecek.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status