21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Çin Haber Ajansından Yapay Zeka Kullanan Haber Spikeri

| 8 ay önce

Videoda garip bir şey farkettiniz mi? Çünkü gerçek bir insana bakmıyorsunuz.

Çin’in devlet tarafından işletilen medyası Xinhua ve Pekin merkezli arama motoru Sogou bunun ilk örneklerini yaptı. Wuzhen’in Wuzhen’deki Dünya İnternet Konferansı’nda, İngilizce ve Çince izleyiciler için iki tane Yapay Zeka klonu kullanıldı. AI, Xinhua’nın raporuna göre, aynı yüzleri ve sesleri canlandıran gerçek yaşayan insanlardan “klonlandı”.

Program, konuşmalarını, dudak hareketlerini ve yüz ifadelerini insan sunucuların mimik özelliklerini kullanarak yapıyor. Ancak bir fark var: İnsan sunucular her gün sekiz saat çalışsa da, AI(Yapay Zeka) klonları haberleri yorulmadan 7/24 bildirebilir.

“AI klonları resmen Xinhua’nın raporlama ekibinin üyeleri haline geldi. Diğer klonlarla birlikte, size Çince ve İngilizce olarak güvenilir, zamanında ve doğru haber bilgilerini getirecekler.” denildi.

Xinhua’nın AI klonları haber ajansının İngilizce ve Çince uygulamaları, WeChat kamu hesabı, TV web sayfası ve iki Weibo hesabı dahil olmak üzere seçilmiş dağıtım kanallarında işlerini yapıyorlar.

Bu, Çin’in yapay zekayla yarattığı ilk sefer değil, kaçakları yakalamak, insanları yürüyüşleriyle tanımlamak ve ürkütücü hayvanlar yetiştirmek için kullanıyorlar.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status