18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Çin PUBG ve Fortnite Dahil Pek Çok Oyunu Yasakladı

0 77 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Çin PUBG ve Fortnite dahil toplam 20 oyun hakkında inceleme yaptı ve pek çok oyun yasaklandı. Bu ayın başlarında Çin hükümeti çevrimiçi oyunların çevrimiçi etik kurallarını ihlal edip etmediğini kontrol etmesi için Çevrimiçi Etik İnceleme Komitesini kurmuştu. Komite tarafından 20 popüler çevrimiçi oyundan 11’ine belirlenen sorunların giderilmesi için talimat verilirken diğer 9 oyun incelmede başarısız olarak ülkede yasaklandı.

Listede Blizzard, Riot, Tencent ve NetEase gibi firmaların oyunları bulunuyor. League of Legends için fazla açık olduğu söylenen kadın karakterler ve uyumsuz chat odası sorun olarak gösterilmiş.

Overwatch, Diablo ve WoW da aynı şekilde oyun içi sohbetten dolayı sorunlu bulunan oyunlardan. Diablo için ayrıca oyun görsellerinin yanlış değerleri desteklediği ve sahteciliği de içerdiği söyleniyor.

Listede bulunan diğer PUBG, Fortnite, H1Z1, Elysium ve Ovewatch gibi oyunlar ise kan içerdiği için yasaklanmış. Bu bir yasaklanma gerekçesi olabilir mi burası tartışılır ancak olsa bile mesela Fortnite kan içermeyen bir oyun. Onun için kararın bu kısmını anlamak güç.

cin-pubg-ve-fortnite

Paladins oyunu ise fazla açık olduğu söylenen kadın karakterler, kan ve kaba içerik sebebiyle sorun yaşıyor.

Blizzard, Tencent ve NetEase bu durumdan en çok etkilenen firmalar oldu. Listede Tencent’e ait 6 Blizard’a ait 3 ve NetEase’e ait 4 oyun bulunuyor.

Çin’de incelemeye takılan 20 oyun şu şekilde

– Arena of Valor (Tencent)
– League of Legends (Riot)
– Blade & Soul (NCSOFT)
– Chu Liu Xiang (NetEase)
– Overwatch (Blizzard)
– Diablo (Blizzard)
– World of Warcraft (Blizzard)
– Westward Journey (NetEase)
– Code: Eva (Tencent)
– The Legent of Mir 3 (WeMade)
– Swords of Legends Online (Aurogon)
– PlayerUnknown’s Battleground (Bluehole)
– Fortnite (Epic)
– H1Z1 (Daybreak)
– Alliance of Valiant Arms (Red Duck)
– Ring of Elysium (Tencent)
– Paladins (Hi-Rez)
– Free Fire Battlegrounds (Garena)
– Knives Out (NetEase)
– Quantum Matrix (NetEase)

 

#teknoZip’lendi

Çin hükümeti tarafından kurulan bir komite çevrimiçi oyunları incelemeye alındı. PUBG ve Fortnite’ın da dahil olduğu pek çok oyun için yasak geldi.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status