18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Dubai Polisi Uçan Araçlar İle Eğitime Başladı

0 70 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Dubai Polisi Uçan Araçlar İle Eğitime Başladı

Dubai polisi uçan motosikletlerin kullanılacağı bir birim kurmak istiyor. Kalifornia merkezli Hoversurf adlı firmanın ürettiği ‘Hoverbike’lar seri üretime geçtikten sonra Dubai polisi bu uçan motosikletlerin kullanılacağı bir birim kurmak istiyor. Kurulacak olan bu birim için Dubai polisi uçan araçlar ile pilotaj eğitimlerine başlandı.

Dubai polisi tarafından uçan araçların 2020 yılında aktif olarak kullanımına başlanması bekleniyor. Dubai polisi uçan araçlar ile ulaşılması zor olan yerlerde gerçekleşebilecek acil durumlarda daha etkili olunacağını düşünüyor..

Dubai polisi Hoversurf tarafından üretilen S3 2019 uçan motosikleti ile eğitimlere başladı. Eğitim anından kaydedilen görüntülerin bir kısmı ise Youtube üzerinden yayınlandı.

Dubai polisinden Khalid Nasser Alrazooqi’nin açıklamasına göre şu anda 2 personel eğitim alıyor ancak ileride bu sayının arttırılması planlanıyor.

Uçan motosikletlerin üreticisi olan Hoversurf adlı firma bu araçlarını her yıl Dubai’de düzenlenen GITEX ticaret fuarında yetkililere sunmuştu. Firma, eğer istenirse Dubai’ye bu araçtan 30-40 adet temin edilebileceğini ve BEA emniyetinin ihtiyaç duyulan sayıda sipariş verme konusunda ayrıcalıklı olacağını söyledi.

Hoversurf firması isteyen sivillerin de 150 bin dolar karşılığında bu arca sahip olabileceğini ancak güvenlik açısından gözetime tabi olacaklarını belirtti.

115 kg ağırlığa sahip araç tek şarj ile 40 dakikaya kadar uçuş imkanı sunuyor. 5 metre yükseklikte uçarak 100 km hıza ulaşabilen araç standart bir kapıdan geçebilecek boyutlarda ve kalkış için özel bir alana ihtiyaç duymuyor.

#teknoZip’lendi

115 kg ağırlığa sahip araç tek şarj ile 40 dakikaya kadar uçuş imkanı sunuyor. 5 metre yükseklikte uçarak 100 km hıza ulaşabilen araç standart bir kapıdan geçebilecek boyutlarda ve kalkış için özel bir alana ihtiyaç duymuyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status