18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Dünyanın ilk Snapdragon 855’li ve Katlanabilir Ekranlı Telefonu Satışa Çıktı: FlexPai

0 66 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Henüz çentiklerden kurtulup çerçevesiz ekran tasarımına geçiş tam sağlanamamışken katlanabilir ekranlı telefonlar gündemi meşgul etmeye başladı. Huawei ve Samsung gibi devlerin de bu alan yatırım yapmasıyla katlanabilir ekranların yeni tren olması bekleniyor ama gelip geçici bir şey mi olacak yoksa kalıcı olabilecek mi bilmiyoruz. Huawei ve Samsung önümüzdeki yıl ilk katlanabilir ekranlı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ayrıca yakın zamanda Qualcomm da yeni nesil üst seviye işlemcisi Snapdragon 855’i tanıttı. Önümüzdeki yıl bir çok amiral gemisi telefonda bu işlemciyi görmeyi bekliyoruz ancak Rouyu Technology bu konuda oldukça hızlı davrandı. Dünyanın ilk Snapdragon 855’li ve katlanabilir ekranlı telefonu FlexPai oldu. Telefon şirketin resmi sitesi üzerinden ön satışa sunuldu.

flexpai-ozellikleri

Resmi tanıtımda yer alan bilgilere göre FlexPai son kullanıcıya sunulan ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon oldu. 0 ile 180 derece arasında katlanabilen ekran açıldığında 1920 x 1440 çözünürlükte 7.8 inç ekrana dönüşüyor. Bu katlanabilir ekran yapısı 200.000’den fazla katlama işlemine dayanıklı.

16 MP ve 20 MP olmak üzere çift araka kameraya sahip olan cihaz 6 GB / 8 GB Ram ve 128 GB / 256 GB dahili depolama seçenekleri ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisini kullanacak olan telefon kutusundan Androdi 9 Pie işletim sistemi ile çıkacak ve 3800 mAh batarya kapasitesine sahip olacak.

flexpai-fiyati-ne-kadar

Şirketin resmi sitesi üzerinden ön satışa sunulmuş durumda olan telefonların sevkiyatının aralık ayı sonunda tamamlanacağı belirtiliyor.

Telefonun 6 GB RAM / 128 GB dahili depolama birimi sunan versiyonu 1.588$ ve 8 GB RAM / 256 GB dahili depolama birimi sunan versiyonu ise 1.759$ fiyat etiketine sahip.

#teknoZip’lendi

Dünyanın ilk Snapdragon 855’li ve katlanabilir ekranlı telefonu FlexPai firmanın resmi sitesinden ön satışa sunuldu. Cihazın fiyatı ise 1588 dolardan başlıyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status