Ana sayfa İnternet e-Devlet Baştan Aşağıya Yenilendi!

e-Devlet Baştan Aşağıya Yenilendi!

18 Aralık 2008 tarihi itibariyle açılan ve vatandaşları devlet kurumlarının kapısında beklemekten kurtaran e-Devlet Kapısı, kuruluşunun 10.yılı olması sebebiyle tasarımında baştan aşağıya yenilik gerçekleştirdi. Tüm detaylar haberimizde...

27
0
PAYLAŞ
e-Devlet Baştan Aşağıya Yenilendi!

18 Aralık 2008 tarihi itibariyle açılan ve vatandaşları devlet kurumlarının kapısında beklemekten kurtaran e-Devlet Kapısı, kuruluşunun 10.yılı olması sebebiyle tasarımında baştan aşağıya yenilik gerçekleştirdi. e-Devlet Kapısı tasarımının yenileneceğini dün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tüm kamuoyuna duyurdu. Gelin, sizler için  yaklaşık olarak 35 milyon kullanıcıya sahip olan ve   2500’e  hizmetin sunulduğu e-Devlet’in 10. yılına özel tasarımını yakından inceleyelim.

e-Devlet Kapısı Tasarımı Yenilendi!

Yeni arayüze ilk girdiğimiz zaman dikkatimizi en çok çeken şey ise kullanıcıları karşılayan arama kutusu  oluyor. Herhangi hizmet ve kurumu buraya yazan kişiler rahat bir biçimde yapmak istedikleri işlemlere erişim sağlayabiliyor.

Ayrıca arama kutusunun altında yer alan e-Hizmetler, Kurumlar, Belediyeler, Firmalar ve Hızlı Çözüm  gibi seçeneklerde siteye giren vatandaşların hizmetlere daha hızlı bir biçimde ulaşmasına olanak sağlıyor.

Sayfaların alt kısımlarına indiğimiz zaman karşımıza e-Hizmet kategorileri ve en çok kullanılan hizmetler çıkıyor. En aşağı kısımda ise e-Devlet hakkında istatistiklerin yanı sıra sosyal medya hesapları ve çağrı merkezi  hakkındaki bilgiler yer almakta. Ayrıca engelli vatandaşların kullanımı için oldukça kolaylaştırılan E-devlete www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşmanız mümkün. Yeni temayı beğenmeyen kullanıcılar istedikleri takdirde eski tasarımla yola devam edebilirler. Yeni tema hakkında kısa bir yorum yapmak gerekirse, gerçekten oldukça güzel ve işlevli bir tema olmuş. Ayrıca her şeye hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sunması da çok iyiyi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here