18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Elon Musk’ın Süper Hızlı Los Angeles Yeraltı Tünel Projesi Beklenenden Erken Gelebilir

0 174 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Boring Şirketi, Los Angeles’daki Hyperloop tünelinin yapımını bitirmiş olabilir.

elon-musk-hyperloop-tuneli-beklenenden-erken-gelebilir

Elon Musk, Boring Company’nin yüksek hızlı yeraltı tünelinin 10 Aralık’ta açılış gecesinin, 11 Aralıkta ise ücretsiz test sürüşlerinin yapılacağını Twitter’dan açıkladı.

SpaceX ve Tesla Motors ile tanınan CEO Elon Musk, Twitter’da pazar günü yaptığı açıklamada, yeraltı “hyperloop” konseptinin ilk test tünelinin “neredeyse tamamlandığını” söyledi ve 10 Aralık’taki özel bir etkinlikte açılışın yapılacağını söyledi.

10 Aralık’ta açılış gecesi olacak, ertesi gün topluma açık test sürüşleri yapılacak.

Hyperloop ücreti yalnızca 1 dolar

Hyperloop, Los Angeles trafiğini rahatlatmak amacıyla Elon Musk’ın CEO’su olduğu Boring Şirketi tarafından geliştiriliyordu. Hyperloop saatte 250 kilometre hızı ulaşabiliyor. Şu an için metro olarak kullanılacak sistem, ilerde bisikletçileri de taşıyabilecek transit kapsülleri geliştirmek istediğini söyledi. Ayrıca Haziran ayında ücretin yolcu başına 1 dolar olarak güncelleneceğini de belirtti.

HyperLoop nasıl 250km/saat hıza ulaşabiliyor

Hyperloop bilindik trenlerin aksine, basınçlı bir tüpün içinde olan bir trendir. Bu da uzun mesefalerde süpersonik hızlara ulaşmasını sağlıyor.

Boring Şirketi ayrıca, geçen günlerde Chicago O’Hare Uluslararası Havaalanı’na da Hyperloop kurmak için sözleşme imzaladı.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status