21 Mayıs 2019
  • 21 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Yılbaşında izleyebileceğiniz film tadında en iyi Black Mirror bölümleri

0 106 Views
Berkay | 3 dk okuma süresi | 5 ay önce

Yılbaşını evde geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Zaman zaman içinizi ürpertecek, zaman zaman korkutacak birbirinden efsane Black Mirror bölümlerini sizin için derledik.

Black Mirror’un nasıl bir dizi türü olduğunu bilmiyorsanız, dizinin bölümler rastgele sırayla izlenir mi diyor olabilirsiniz. Normal bir dizi için haklı olabilirsiniz, Black Mirror:

Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

Her bölümün birbirinden güzel olduğu bu dizide sizin için bizim en beğendiklerimizi sıraladık. Sıralama herhangi bir ölçüte göre yapılmadı içlerinden size konusu en yakın geleni hemen izleyebilirsiniz.

hated in the nation

black-mirror-hated-in-the-nation

Sezon: 3
Bölüm: 6
Süre: 1 saat 29 dakika
IMDB puanı: 8,6

Yakın gelecekte, Londra’da yaşayan polis dedektifi Karin Parke ve teknoloji meraklısı yardımcısı Blue, sosyal medyayla bağlantısı olan gizemli ölümleri araştırıyor.

black museum

Sezon: 4
Bölüm: 6 
Süre: 1 saat 9 dakika
IMDB puanı: 8,7

Bir kadın, sahibinin eserlerle ilgili hikayelerini anlattığı Kara Müzeye girer. Müzedeki her parçanın bir anısı vardır ve olacaktır.

shut up and dance

Sezon: 3
Bölüm: 3
Süre: 1 saat 9 dakika
IMDB puanı: 8,7

İnternet korsanları tarafından tuzağa düşürülen Kenny ve Hector, bu tuzaktan kurtulmak için birbirleriyle ittifak yapmayı denerler.

playtest

Sezon: 3
Bölüm: 2
Süre: 57 dakika
IMDB puanı: 8,1

Sanal gerçekliği sonuna kadar hissedeceğiniz bu bölümde, paraya ihtiyacı olan bir Amerikalı genç, seyahat ettiği ülkede devrim niteliğinde yeni bir oyun sistemini test etmek için kaydolur. Ancak oyunun nerede bittiğini ve gerçekliği nerede başladığını açıklamak oldukça zor olur.

crocodile

Sezon: 4
Bölüm: 3
Süre: 59 dakika
IMDB puanı: 7,3

Teknolojinin oldukça ilerlediği bu dönemde, her canlının anılarına erişilebilmesini sağlayan bir cihaz bulunmakta. Kötü bir olaya tanıklık eden bir kadından hafızalarına erişilerek röportaj yapılması istenir. Olaydan fazlasını ortaya çıkaran bu cihaz yeni olayların yaşanmasına sebebiyet verir.

arkangel

Sezon: 4
Bölüm: 2
Süre: 52 dakika
IMDB puanı: 7,3

Bir anne kızını, onun gözünden takip etmesine izin veren yeni bir teknolojiye yatırım yapar.

uss callister

Sezon: 4
Bölüm: 1
Süre: 1 saat 16 dakika
IMDB puanı: 8,3

Yüzbaşı Robert Daly, ekibini bilgelik ve cesaretle yönetir. Ancak yeni ekip üyesi uzay gemisinde yeni şeyler keşfeder.

nosedive

Sezon: 3
Bölüm: 1
Süre: 1 saat 3 dakika
IMDB puanı: 8,3

Herkesin belirli bir puana göre değerlendirildiği dünyada, puanını yükseltmek isteyen çaresiz bir kadın, harika bir düğüne davet edilir. Ancak yolculuk planladığı gibi gitmez.

hang the dj

Sezon: 4
Bölüm: 4
Süre: 51 dakika
IMDB puanı: 8,8

İlişiki durumuna göre on kullanma tarihi veren bir randevu programı ile eşleştirilen Frank ve Amy, sistemin mantığını sorgulamaya başlar.

Bu yazıyı okuduğunuz sırada Black Mirror 5. sezon çıkmadı ise, yakın zamanda çıkacağını hatırlatırız. Sizin en beğendiğiniz Black Mirror bölümü hangisi oldu?

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status