15 Mayıs 2019
  • 15 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Facebook Bu Yıl 2 Milyardan Fazla Sahte Hesap Sildi

0 85 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Facebook Bu Yıl 2 Milyardan Fazla Sahte Hesap Sildi

Facebook, ‘Topluluk Standartları Raporu’nu yayınladı. Raporda sahte haber, spam içerikler, nefret söylemleri ve terör propagandası gibi içeriklere karşı neler yapıldığı ile ilgili açıklamalar yer alıyor. En çok dikkat çeken ise 2018’in başından beri 2 milyarın üzerinde sahte hesabın silinmiş olması oldu.

Yayınlanan rapora göre Facebook tarafından 2018’in ilk çeyreğinde 534 milyon, ikinci çeyreğinde 800 milyon ve üçüncü çeyreğinde ise 754 milyon sahte hesap silinmiş. Raporda silinen bu hesaplarla ilgili bir grafik şu şekilde yer alıyor;

facebook-sahte-hesap

Tespit edilerek silinen bu hesapların büyük çoğunluğunun, komut dosyaları ve botlar yardımıyla ticari amaçlı spam saldırıları için kullanıldığı belirtiliyor.

Açıklamaya göre bu hesaplar kullanıcılar tarafından yapılan bildirimlerin öncesinde Facebook algoritması aracılı ile yakalanmaya başlanmış. Bu yıl algoritmalar tarafından tespit edilen hesapların yaklaşık yüzde 99’unun silindiği belirtiliyor.

Yine bu yıl içerisinde yaklaşık 2.8 milyar kadar spam içerik tespit edildiği ve bu içeriklerin kaldırıldığı söyleniyor. Raporda yer alan spam içeriklerle ilgili bir grafik ise şu şekilde;

facebook-spam-icerik

Daha fazla detay için raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

#teknoZip’lendi

Yayınlanan rapora göre Facebook tarafından 2018’in ilk çeyreğinde 534 milyon, ikinci çeyreğinde 800 milyon ve üçüncü çeyreğinde ise 754 milyon sahte hesap silinmiş.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status