18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Facebook Dating Özelliğini Kanada ve Tayland İçin Kullanıma Sundu

0 69 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Facebook Dating Özelliğini Kanada ve Tayland İçin Kullanıma Sundu

Tinder’ın yıllık geliri 800 milyon dolara ulaşmak üzere ve Facebook’da bu alanda bir girişimde bulunmak istiyor. Facebook Dating özelliğini ilk olarak Eylül ayında Kolombiya’da kullanıma açmıştı. Dating özelliği şimdi de Kanada ve Tayland’da kullanıma açıldı. Kanada ve Tayland’a sunulmadan önce Kolombiya’dan alınan geri dönüşler ışığında sisteme yeni özellikler de eklendi.

Sisteme yeni eklenen özelliklerle kullanıcılar artık eşleşmelerini geçici olarak duraklatabilecek. Ayrıca daha önce “hayır” denilen potansiyel bir eşleşmeye daha sonra yeniden göz atılabilecek.

Kanada ve Tayland’da kullanıcılar hemen eşleşmeye başlayamayacak. Eşleşmelerin başlaması için uygulamaya yeterli sayıda kullanıcının kayıt olması beklenecek.

Facebook’un Dating özelliğinin Kolombiya’da ne oranda kullanıldığı ile ilgili ise bir bilgi yok. Bu konuda yalnızca ürün müdürünün çok kuvvetli olumlu yanıt aldıklarını söylediği bir açıklaması mevcut.

ABD Başkanlık seçimlerinin Facebook ile manipüle edilmesi ve Canbridge Analytica gibi skandalların ardından Facebook güvenilirliğini epey yitirmişti. ABD, Kanada ve Avrupa gibi kişisel bilgilerin gizliliğine görece daha fazla önem verilen bölgelerde gerilemekte olan şirket rota değiştirerek gelişmekte olan ülkeler üzerinden ilerlemek istiyor.

Kolombiya’da olumlu karşılandığı söylenen uygulama bakalım Kanada ve Tayland’da da benzer tepkiler alabilecek mi?

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status