Ana sayfa Sosyal Medya Facebook İzinsiz Fotoğraf Paylaşımının Önüne Geçiyor!

Facebook İzinsiz Fotoğraf Paylaşımının Önüne Geçiyor!

Sosyal medya devi Facebook, yüz tanıma teknolojisinin iyice geliştirdiğini duyurdu. Yeni gelen özellikle izinsiz fotoğraf paylaşımının önüne geçilmek istenmekte. İşte, tüm detaylar haberimizde...

22
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devi Facebook, yüz tanıma teknolojisinin iyice geliştirdiğini duyurdu. Yeni gelen özellikle izinsiz fotoğraf paylaşımının önüne geçilmek istenmekte.

Facebook Etiketlenmediğiniz Fotoğraflarda Size Bildirim Gönderecek!

Sosyal medya devi Facebook’un uzun zamandan beridir kullanımda olan yüz tanıma teknolojisi bugün yapılan duyuru ile adeta başka boyuta geçiş yaptı. Yapay zeka sayesinde şuana kadar paylaşılan fotoğraflarda yer alan kişileri etiketlemek isteyip istemediğinizi soran sosyal medya devi Facebook, yeni getirmiş olduğu bu özellik sayesinde artık o kişiyi tanımazsanız bile herhangi bir kişiyle resim paylaştığınızda o kişiye bildirim gidecek.

Facebook İzinsiz Fotoğraf Paylaşımının Önüne Geçiyor

Bu şekilde izinsiz fotoğraf paylaşımının önüne geçmeyi hedefleyen Facebook, bu yeni getirdiği özellikle beraber bir çok tartışma konusununda açılmasına neden oldu. Ayrıca bu özelliği isteğinize göre kullanıma açan Facebook, istenmediği takdirde bu özelliğin devre dışı bırakılacağını vurguladı.

Esas olarak iyi bir niyetle kullanıma açılan bu özellik birden fazla kesimi oldukça endişeli bir hale getirmiş durumda. Eğer ki bu özelliğe izin verirseniz oldukça önem arz eden yüzünüzü kendi isteğinizle başkalarının kullanmasına izin vermiş olacaksınız. Bu işin sonunun ne kadar kötü olabileceğini artık sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Bu söz konusu özellik  birden fazla  Avrupa ülkesinde mahkemelere taşınarak yasaklanmış durumda. Böylelikle yüzümüzü teknoloji sitelerine satmaya engel olmuş durumdalar. Bence yararlı bir özellik olmamış. Sizde fikirlerinizi yoruma belirtebilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here