21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Fatura Şoku Yaşamamanız İçin Google Sizi Uyaracak

0 81 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Google, Tespit Ettiği Telefon Faturası Dolandırıcılarının Web Sitelerine Girdiğinizde Sizi Uyaracak

Kendinizi bir zil sesi hizmetine abone olarak mı buldunuz? 2018 yılında olmamıza rağmen mi? Google Chrome yakında sizi bu tuzağa düşmekten alıkoyacaktır.

İnternette binlerce fatura dolandırıcılığı siteleri var. Siz istemeseniz de kendinizi bunlara üye olarak buluyor, her ay faturanızda fahiş fiyatlar ödüyorsunuz. Chrome 71 ile istenmeyenler reklamlar gibi bu sorunu da çözecek.

İlgili Haber: Chrome 71, Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek

Chrome, web sitesinin dolandırıcı olup olmadığını tespit ederek kullanıcıya aşağıdaki gibi bir uyarı gösterecek.

google-dolandirici-uyari-sistemi

Google, Chrome’da mobil faturalandırma için olması gereken ayrıntıları belirtmiştir. Bu, kullanının ne kadar ücretlendirileceğini, ne için ücretlendirileceğini belirtilmesini ister.

Örnek dolandırıcı web sitesi;

fatura-dolandiriciligi

Uyarı sayfası, Aralık ayında yayınlanacak olan Chrome 71 ile gelecek.

Ayrıca, Chrome 71 bir web sitesindeki tüm reklamları kötüye kullanmaya başladıkları durumlarda engelleyen, yeni sekmeleri açmalarını veya dosyaları indirmeleri için kullanıcıları kandıran web sitelerini de engelleyecek.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status