18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Flickr 1 TB Olan Fotoğraf Limitini 1000 Fotoğrafa Düşürüyor

0 75 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Eğer Flickr’da 1000’den fazla fotoğrafınız varsa hemen bir şeyler yapmalısınız

Flickr’daki Ürün Başkan Yardımcısı ücretsiz Flickr kullanıcıları için oldukça kötü bir haber verdi. Yahoo’ya ait olan fotoğraf paylaşım sitesi, önümüzdeki yılın şubat ayında 1000 üzeri fotoğraf bulunduran ücretsiz hesapların fotoğraflarını sileceklerini açıkladı.

Daha önce, 1 TB‘lık olan ücretsiz bulut depolama sınırı yalnızca 1000 fotoğrafa düşecek.

Flickr’daki Ürün Başkan Yardımcısı Andrew Stadlen tarafından blog gönderisiyle yapılan açıklamada ücretsiz kullanıcıların Şubat 2019’dan itibaren yeni sınırı aşan tüm fotoğraflara erişimi kalıcı olarak kaybedeceğini belirtti.

Stadlen’a göre bunun sebebi ise, 1000 fotoğrafı aşan kullanıcı sayısının oldukça az olması.

“Üyelerimizi kontrol ettik ve ücretsiz – pro hesapları arasında net bir çizgi bulduk: Profesyonel hesap kullananların ezici çoğunluğu Flickr’da 1.000’den fazla fotoğrafa sahip olmasına rağmen, ücretsiz kullanıcıların ise % 97’sinden fazlası 1000 fotoğrafdan az fotoğraf depoluyor.”

1000 resmi aşan bir koleksiyona sahip Flickr ücretsiz kullanıcılarının %3’ünden biriyseniz, muhtemelen fotoğraflarınızı mümkün olan en kısa sürede yedeklemelisiniz.

Alternatif olarak, sınırsız depolama, reklamsız tarama, fotoğraflarınız için gelişmiş istatistikler ve diğer avantajlar ve indirimler sunan Flickr Pro hesabına geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

Stadlen, ücretsiz depolama alanındaki yükseltmelerin topluluk için “olumsuz sonuçlar doğuracağını” itiraf ediyor.

Stadlen ayrıca kararın uzun vadede kullanıcılara faydalı olacağını düşünüyor. Flickr başkan yardımcısı, “Çok miktarda depolama alanı dağıtmak, reklamverenlere satılabilecek veriler oluşturuyor. Bu da kaçınılmaz sonuç olarak, reklamverenlerin ilgi alanlarını size çekiyor.”

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status