Ana sayfa Donanım Galaxy S9’un İşlemcisi Snapdragon 845 Resmen Duyuruldu!

Galaxy S9’un İşlemcisi Snapdragon 845 Resmen Duyuruldu!

Qualcomm, dün yapmış olduğu etkinlikte Galaxy S9'un işlemcisi olacak olan yeni Snapdragon 845'i tüm herkese duyurdu. İşte tüm merak edilenler haberimizde...

35
1
PAYLAŞ
Galaxy S9'un İşlemcisi Snapdragon 845 Resmen Duyuruldu!

Qualcomm, dün yapmış olduğu etkinlikte Galaxy S9’un işlemcisi olacak olan yeni Snapdragon 845’i tüm herkese duyurdu. Qualcomm,  dün düzenlediği etkinlikte yeni bir çok teknolojinin yanında 2018’de Samsung’un amiral gemisi olmak üzere bir çok telefon modeline güç verecek olan, Snapdragon 845 yonga setini de duyurdu. Samsung ile yapmış olduğu anlaşma sebebiyle bu yeni çıkan yonga seti ilk olarak Galaxy S9’da yer alacak. Yeni duyurulan Snapdragon 845 yonga seti şuanda bile en güçlü mobil işlemci olmaya aday. Peki, Snapdragon 845 bize neler sunuyor?

Snapdragon 845 Bize Neler Sunuyor?

Qualcomm’un dün yaptığı etkinlikte duyurulan Snapdragon 845, performans odaklı olan Cortex-A75 ve verimlilik odaklı olan Cortex-A55 çekirdeklerinden meydana gelecek. 10nm LPP süreci ile üretilecek olan bu muhteşem mobil işlemci ilk olarak Galaxy S9 modelinde kullanılacak.

Snapdragon 835’e göre %20 daha fazla performans sunması beklenen işlemcinin daha az pil tüketmesi bekleniyor. Snapdragon 845‘in grafik kısmında ise Adreno 630 bulunuacak. Artırılmış gerçeklik  ve sanal gerçeklik  odaklı olacak olan Adreno 630, mobil oyun konusunda muhteşem bir deneyim sunacak.

Snapdragon 845 işlemcisiyle beraber Android işletim sistemine 4K 60 FPS video çekme özelliği de gelecek. 25 Megapiksele çift kamera kurulumunu destekleyecek güce sahip olan  Snapdragon 845, X20 ile 1.2Gbps indirme hızlarını rahatlıkla görücek. Açıkçası diğerlerine göre çok iyi bir performans sunan işlemcinin geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu işlemci hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here