TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Game of Thrones’ın İlk SpinOff’u The Long Night Kesinleşti

0 124 Views
Berkay | 3 dk okuma süresi | 7 ay önce

The Long Night, Ak Gezenler ve Duvarın arkasındaki insanlardan 8 bin yıl öncesini anlatan Westeros’ta geçen bir dönemi işleyecek.

George R.R The Long Night’ın yani Uzun Gece‘nin, Game of Thrones’un yeni spinoff‘unun ismi olduğunu açıkladı. Yeni dizi hakkında basına çok bilgi vermese de dizinin Westeros’da 8 bin yıl öncesini işleyeceğini biliyoruz.

Olaylara zaman çizelgesi perspektifinden bakalım. Uzun Gece, Targaryen ailesinin Yedi Krallığın kontrolünü ele geçirmesinden yaklaşık 8 bin yıl önce gerçekleşti. Targaryen Hanedanlığı, Robert ve Ned Stark’ın Game of Thrones serisinin olaylarından hemen önce Targaryen ailesini devirmesiyle Robert’in isyanına kadar yaklaşık 300 yıl sürdü. Bunu gerçek dünya tarihi ile karşılaştırırsak, Uzun Gece’nin olayları Eski Mısır’dan önce ve MÖ 6.000 civarında Mezopotamya’nın Neolitik Devrimi sırasında gerçekleşiyor.

game-of-thrones-mini-dizisi-the-long-night-ak-gezenler-surusu

Başka bir deyişle, uzun zaman önce. Günümüzün Game of Thrones evreninde, Uzun Gecenin olayları, efsane ve antik tarih olarak çocukları korkutmak için kullanılan hikayelere benziyor.

Peki ya Game of Thrones’tan yıllar önce neler oldu?

Westeros’ta Uzun Gece’nin geleceği korkusu sürmektedir. Westeros yıllardır süren ve kıtlık içinde olan bir kış mevsimindeydi. Ak Gezenler kuzeyde ortaya çıktı ve savaşmak için büyük bir ordu getirdi. Ormanın Çocukları ise Ak Gezenler ile savaşmak ve onları kuzeye götürmesi için İlk Adamlar’a katıldı. Bu zaman zarfında İlk İnsanlar ve Orman Çocukları, Ak Gezenleri dışarıda tutmak için Duvar’ı inşa etmek için Ejderha Camı kullandılar. Ak Gezenlerin geldiğini anlamak ve Westeros’un kuzey sınırını seyretmek için Gece Gözetleme kuleleri de kuruldu.

Esasen, bu bizim Game of Thrones dizisinde sıklıkla duyduğumuz geçmişte yaşanan olaylardı

Ancak, bu zamana kadar bir başka önemli efsane de Azor Ahai. Bu, Taht olaylarında Melisandre’nin Ak Gezenleri yenmek için yeniden doğacağına inandığı ateşli bir kılıcı olan kahramandır.

Melisandre’ye göre, kara büyük bir karanlığa gömüldü ve Azor Ahai olarak bilinen bir kahraman, şafağı geri kazanmak için karanlığa karşı savaşta Lightbringer adlı ateşli bir kılıcı kullandı. Işık Efendisi’nin kutsal metinleri, Uzun Gecenin döneceği bir zamanın geleceğini ve Azor Ahai’nin dünya halkını bir kez daha zafere götürecek şekilde yeniden doğacağını kehanet eder. Bu özel efsane, Essos’un Ek Doğu’su boyunca oldukça yaygındır çünkü Azor Ahai, hikayenin anlatıldığı bölgeye bağlı olarak Kahraman, Yin Tar, Neferion ve Eldric Shadowchaser olarak da bilinir.

game-of-thrones-mini-dizisi-the-long-night-orman-cocuklari

8,000 yıldan fazla zaman farkına rağmen, bu hikaye kehanet ile yakından ilişkilidir. Esasen, The Long Night SpinOff dizisi, Game of Thrones ile biten hikayenin başlangıcını anlatıyor olacak.

Karakterler isimleri Game of Thrones’da oldukça sık duyduğumuz ve The Long Night’da görebileceğimiz birkaç karakterden oluşur. Bran the Builder a.k.a Brandon Stark – ilk adamlardan biri, Casterly Rock’un ilk kralı olan Loreon Lannister. İlginç olan şey, Uzun Gecenin Targaryenler’i nasıl dahil etmeyi planladığıdır. Uzun Gecenin olayları sırasında Targaryen ailesi Essos’ta güçlü bir hanedir ve yaklaşık 8,000 yıl sonra Valyria’nın düşüşüne kadar Westeros’a ulaşmayacaktır. Dizinin Essos’ta olup bitenleri göstermesi muhtemeldir, ancak kıtalar henüz iç içe geçmediğinden, bu bir anlam ifade etmeyecektir.

Uzun Gece(The Long Night), Orman Çocukları ve İlk Adamların, Ak Gezenlere karşı verdiği efsanevi bir Şafak Savaşı ile sonra eriyor. Kesin olmamakla birlikte, vaat edilen prensin Azor Ahai’nin insanları ölümsüzlük üzerinde zafere sürüklemiş olabileceği zamandır.

#teknoZip’lendi

George R.R The Long Night’ın yani Uzun Gece’nin, Game of Thrones’un yeni spinoff’unun ismi olduğunu açıkladı. 8,000 yıldan fazla zaman farkına rağmen, bu hikaye kehanet ile yakından ilişkilidir. The Long Night SpinOff dizisi, Game of Thrones ile biten hikayenin başlangıcını anlatıyor olacak.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status