18 Mayıs 2019
 • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

GitHub’a Göre 2018’de En Çok Tercih Edilen Programlama Dilleri

0 42 Views
Erkan | 1 dk okuma süresi | 4 ay önce

GitHub 2018 Yılının En Çok Tercih Edilen Programlama Dillerini Açıkladı

GitHub, kendi bünyesinde bulunan geliştiricilerinin tercihine göre 2018 yılının en çok tercih edilen programlama dillerini açıkladı.Bünyesinde 31 milyondan fazla kullanıcının olduğu söylenen GitHub geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen 10 programlama dilini açıkladı. Açıklanan listenin ilk sırasında Kotlin programlama dili bulunuyor.

Kotlin Nedir?

2011 yılında piyasaya çıkan Kotlin, Java sanal makinesi üzerinde çalışan ve ayrıca JavaScript kaynak koduna derlenebilir, statik tipli bir programlama dilidir.

GitHub’a Göre En Çok Tercih Edilen Programlama Dilleri

  1. Kotlin
  2. HCL
  3. TypeScript
  4. PowerShell
  5. Rust
  6. CMake
  7. Go
  8. Python
  9. Groovy
  10. SQLPL

Yeni bir programlama dili öğrenmek istiyorsanız veya kendinizi geliştirmek istiyorsanız GitHub’ın yayınladığı listedeki programlama dillerine göz atabilirsiniz.GitHub Nedir?

GitHub dünyaki yazılımcıları buluşturan ve birbirlerine yardım etmelerini sağlayan bir platformdur. Geliştirmekte olduğunuz bir yazılımı bu platformda paylaşabilir diğer yazılımcılardan destek alabilirsiniz veya diğer yazılımcılara yardım edebilirsiniz. GitHub’a üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status