20 Mayıs 2019
  • 20 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Google Chrome 73 ile Karanlık Mod geliyor

1 114 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Daha önce YouTube ve Android Mesajlar’a gelen Karanlık Mod, şimdi de Google Chrome’a ekleniyor.

MacOS Mojave’nin en önemli özelliklerinden biri, arka planları siyaha ve metinleri beyaza dönüştüren karanlık moddur. Fakat macOS üzerinde çalışan Google Chrome, karanlık modu henüz desteklemiyordu.

Ancak Reddit’e dayandırılan kaynaklara göre, bir Google geliştiricisi kısa süre önce tarayıcıya karanlık mod getiren kod değişikliğini, açık kaynak web tarayıcısı olan Chromium’a gönderdi.

Kodda yapılan değişiklikler inceleme sürecini geçti ve karanlık modun Google Chrome’un gelecekteki sürümüyle yayınlaması bekleniyor.

Google Chrome değişiklikleri kararlı sürüme gelene kadar bir döngü yaşar. Kod değişiklikleri önce Chromium’da test edilir, ardından Canary’ye ve Chrome Dev’e aktarılır. ChromeDev’ten sonra değişiklikler Chrome Beta’ya geçer.  Chrome Beta’dan sonra resmi Google Chrome tarayıcısında yayınlanır. Google, her altı haftada Chrome’un kararlı bir sürümünü yayınlar.

Google Chrome Karanlık Mod

Chrome tarayıcısındaki Karanlık Mod, Omnibox’a, sekmelere, menülere, yer işareti çubuğuna, iletişim kutularına, durum çubuğuna ve başlangıç sayfasına karanlık bir görünüm getiriyor.

Google Chrome Karanlık Mod

Peki ya ne zaman yayınlanıyor?

Google, kısa bir süre önce fatura koruması ve aldatıcı reklamlara karşı koruma gibi özellikleri olan bir Chrome (71) güncellemesi yayınladı. Ancak Karanlık Mod güncellemenin bir parçası değildi.

Google Chrome 72, Ocak ayında yayınlanacak şekilde ayarlandığından, karanlık modu görmemiz daha az olası. Google’ın bunu Mart ayında yayınlanacak olan Chrome 73’e eklemesini bekliyoruz.

Peki ya Windows?

Güncellemenin ilk olarak MacOS’a gelmesi bekleniyor. Ayrıca Karanlık Mod’un MacOS’a özel olması ihtimali de var.

Apple, macOS 10.14 ile kullanıcıların sistem genelinde açık veya koyu bir tema seçmesine izin veren bir özellik eklemişti. Sistemi karanlık moda geçirme, tüm uyumlu uygulamaları koyu bir renk temasına çeviriyor. MacOS için Chrome henüz bu özelliği desteklemiyordu, Mart ayından itibaren Chrome da MacOS Karanlık Mod’a uyumlu olacak.

#teknoZip’lendi

Güncellemenin ilk olarak MacOS’a gelmesi bekleniyor. Ayrıca Karanlık Mod’un MacOS’a özel olması ihtimali de var.
Google Chrome 72, Ocak ayında yayınlanacak şekilde ayarlandığından, karanlık modu görmemiz daha az olası. Google’ın bunu Mart ayında yayınlanacak olan Chrome 73’e eklemesini bekliyoruz.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status