21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root#



 
Yeni

Google, Internet Explorer’da büyük bir güvenlik açığı buldu

0 56 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Bilgisayar Korsanları’nın bilgisayarınızı ele geçirmesini sağlayan büyük bir güvenlik açığı Microsoft’un yayınladığı güncelleme sayesinde giderildi.

Halen kullanan var mı bilemiyoruz ancak Internet Explorer’da büyük bir güvenlik açığı olduğunu öğrendik. Neyseki Microsoft bu açığı Google sayesinde keşfetmiş ve kapatmış.

Microsoft, işin teknik tarafı hakkında bir bilgi vermedi ancak bu açığın nasıl kullanılabileceğini açıkladı.

internet-explorer

Saldırganlar, bilgisayarlarını ele geçirmek istediklerini kullanıcılara e-posta gönderiyor. E-postada bulunan bağlantıya tıklayan kullanıcılar saldırganların hazırladığı web sitelerine yönlendiriliyor. Bu aşamadan sonra saldırganlar kullanıcının bilgisayarına program yükleyebilir, verileri görüntüleyebilir, hatta değiştirebilir ve tam kullanıcı haklarına sahip yeni hesaplar oluşturabilirler.

Microsoft, güvenlik güncellemesi raporunda, bu hatayı Google’ın keşfettiğini ve kendilerini uyardıklarını söyledi. Tenable siber şirketinden Satnam Narang’a göre, Windows 7 ve Windows 10’da IE11’in yanı sıra Windows Server’ın belirli sürümlerinde IE9 ve IE10’u da etkiliyor. Narang, kullanıcıları, sistemlerini mümkün olan en kısa sürede güncellemeye çağırıyor.

Microsoft, güncelleştirmenin “komut dosyası altyapısının bellekteki nesneleri nasıl işlediğini değiştirerek” sorunu çözdüğünü söylüyor. Bu açıktan korunmak için en son Windows güvenlik güncellemesini yüklemelisiniz.

#teknoZip’lendi

Microsoft, Google’ın sayesinde Internet Explorer’da gönderilen bir mail ile sistemin tüm yetkisinin bilgisayar korsanlarına geçmesini sağlayan açığı kapattı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status