21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Google, Karanlık Modun Pil Ömrünü Yükselttiğini Doğruladı

0 106 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Karanlık Mod 7 Kata Kadar Batarya Tasarrufu Sağlıyor

Karanlık mod / gece modu olan uygulamaların OLED ekranlı akıllı telefonlarda pil ömrünü uzattığını uzun zamandır biliyoruz.

Android ve iPhone için de geçerli. Bunun nedeni, ekranın çalışma mantığı. Her piksel kendine ait renk yakıyor. Karanlık renk oluşturan piksellerin orjinal karanlığı vermek için daha az çalışmaları nerdeyse hiç güç harcamıyor. Google bu hafta Dev Android Zirvesi sırasında birkaç farklı rengin güç kullanımını karşılaştıran birkaç slayt göstererek bunu tekrarladı. (Şirket bu veri karşılaştırmaları için Pixel akıllı telefonunu kullanmıştır.)

karanlik-mod-batarya-tasarrufu

Gördüğünüz gibi beyaz renk karanlık moda göre yaklaşık 7 kat fazla enerji harcıyor. Google’da artık karanlık moda önem veriyor. Bildiğiniz gibi YouTube ve Android Mesajlar uygulaması için karanlık mod var. Ayrıca uygulama çekmecesi de karanlık bir temaya ayarlanabiliyor, ancak Google sistem genelinde karanlık modu henüz eklemedi. (Bu Samsung’un yeni bir kullanıcı arayüzü ile yapmayı planladığı bir şey.)

Pilinizi ne kadar etkilediğini anlamak için aşağıdaki YouTube karanlık mod karşılaştırmasına da bakabilirsiniz. Pixel’in yüzde 100 parlaklığa ayarlandığındaki büyük farklara bakın.

karanlik-mod-batarya-tasarrufu

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status