18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Spam Engelleme Özelliği Google Mesajlar Uygulamasına Geliyor

0 59 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 5 ay önce

Android Police‘e göre, Google Mesajlar uygulaması için spam mesaj engelleme özelliği geliyor.

Günümüzde Spam SMS mesajları oldukça yaygınlaştı. Her gün en az bir kere gelen bahis mesajları canımızı oldukça sıkmış durumda. Özellikle de önemli bir bildirim sanıp rahatsız ediliyoruz.

Bu özellik şu anda, tüm kullanıcılar için etkin görünmüyor. Ayrıca sunucu bazlı çalışan bir özellik olacağa da benziyor, yani internetiniz açık olduğu sürece bu kontrol sağlanabilecek gibi duruyor. Özelliği test edebilmeniz için son Google Mesajlar uygulamasına sahip olmalısınız. Tabii Türkiye için yayınlandığında.

Gizlilik Endişeleri

Bu özellik yanında bazı gizlilik sorunları da getirebilir. Google’ın destek sayfasına göre, mesajlarınızla ilgili bazı bilgilerin önce Google’a gönderileceği belirtiliyor.

Spam gönderenleri tanımlamaya yardımcı olmak için Google, size mesaj gönderip alan kişilerin telefon numaralarını ve sizinle birlikte mesajlaşma saatlerini geçici olarak depolar.

Google

Ancak Google, telefon numaranızın veya mesajların içeriğinin kaydedilmeyeceğini vurguluyor. Spam koruması istediğiniz zaman açılıp kapatılabilen bir özelliktir, bu nedenle Google’ın mesajlarınıza, spam’lere veya spam’lere erişmesini istemiyorsanız, kapatmayı düşünebilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status