21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Google Play Store’da Sahte Kripto Para Uygulamaları Ortaya Çıktı

0 66 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Google Play Store’da Sahte Kripto Para Uygulamaları Ortaya Çıktı

Yapılan araştırmalar sonucu Google Play Store’da sahte kripto para uygulamaları bulunduğu ortaya çıkarıldı.

Google Play Store’da ortaya çıkarılan zararlı kripto para uygulamalı Neo ve Tether gibi kripto paraların sahte cüzdanlarından oluşuyor. MetaMask adlı bu tehlikeli uygulamaları güvenlik araştırmacısı Lukas Stefanko açığa çıkardı. Bu zararlı uygulamaların Ekim ayından beri Google Play Store’da yayınlanmakta olduğu ve birçok kişi tarafından indirilerek kullanıldığı öğrenildi.

google-play-storeda-sahte-kripto-para-uygulamaları

Güvenliğimizi tehdit eden bu zararlı uygulamaların çalışma sistemi ise oldukça basit. Mesela MetaMask adlı zararlı uygulama kullanıcıdan özel anahtarını ve cüzdan şifresini istiyor ve bu verilere ulaştıktan sonra kullanıcının kripto paralarını kendi hesaplarına aktarıyor. Bilgilerinizi bir kere verdikten sonra artık hesabınız bu zararlı uygulama tarafından ele geçirilmiş oluyor.

Bu tür uygulamaların kodlama bilgisi gerektirmeden yapılabiliyor olması riski artırıyor. “AppyBuilder” tarzında uygulamalar kullanılarak kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan bu tür zararlı uygulamaları herkesin oluşturması mümkün. Tespit edilen bu zararlı uygulamalar şu an yayından kaldırılmış durumda ancak bu benzerlerinin yeniden ortaya çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Hatta belki tespit edilememiş olanlar da hali hazırda mevcuttur.

#teknoZip’lendi

MetaMask adlı zararlı uygulama kullanıcıdan özel anahtarını ve cüzdan şifresini istiyor ve bu verilere ulaştıktan sonra kullanıcının kripto paralarını kendi hesaplarına aktarıyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status