18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Google Plus, veri sızıntısı sebebiyle 4 ay erken kapanıyor

0 86 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Google, sosyal medya devlerinin arasında kendine yer bulamayan Google Plus’ın, ikinci veri sızıntısının ardından 4 ay erken, Nisan 2019’da kapatılmasına karar verdi.

Google+ başka bir veri sızıntısına maruz kaldı ve Google, sosyal ağın tüketici sürümünü, planlanandan dört ay önce kapatmaya karar verdi. Google+, artık Ağustos ayında değil, Nisan ayında kapatılacak. Ayrıca, ağa API erişimi 90 gün içerisinde kapanacak.

52,5 milyon kullanıcı etkilendi

Google’a göre, yeni güvenlik açığı, hesabı gizli olarak ayarlanmış olsa bile, adı, e-posta adresi, mesleği ve geliştiricilere yönelik yaş gibi profil bilgileri olan 52,5 milyon kullanıcıyı etkiledi. Uygulamalar, belirli bir kullanıcıyla paylaşılan, ancak herkese açık olarak paylaşılmayan profil verilerine de erişebilir.

Daha önce de veri sızıntısı yaşanmıştı

Ekim ayında, benzer bir Google+ güvenlik açığının, özel kullanıcı verilerini geliştiricilere üç yıl boyunca erişilebilir halde bıraktığı ortaya çıktı. Hata ilk olarak Mart ayında keşfedildi, ancak Ekim ayına kadar kamuya açıklanmadı ve önemli şeffaflık endişeleri doğdu. Buna cevaben Google, kullanıcıları çekmek için uzun süre uğraştığı Google+’ın tüketici sürümünü kapatma planlarını açıklamıştı.

Bu sefer Google, sızıntıyı kendi başına keşfettiğini ve yalnızca altı gün boyunca – 7 Kasım ile 13 Kasım – tarihleri ​​arasında yaşadığını söylüyor.

Hiçbir kullanıcımız etkinlenmedi

Google, hatayı standart test prosedürünün bir parçası olarak keşfetti ve “uygulama geliştiricilerinin istemeden altı gün boyunca bu erişime sahip olduğunun farkında olduğunu veya yanlış kullanıldığını gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını” belirtti. Google, hatadan etkilenen kullanıcıları ve kurumsal müşterileri bilgilendirmeye başladığını açıkladı.

#teknoZip’lendi

Google, sosyal medya devlerinin arasında kendine yer bulamayan Google Plus’ın, ikinci veri sızıntısının ardından 4 ay erken, Nisan 2019’da kapatılmasına karar verdi
Google’a göre, yeni güvenlik açığı, hesabı gizli olarak ayarlanmış olsa bile, adı, e-posta adresi, mesleği ve geliştiricilere yönelik yaş gibi profil bilgileri olan 52,5 milyon kullanıcıyı etkiledi.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status