18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Google’a Aptal yazıldığında neden Trump çıkıyor

0 55 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 5 ay önce

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bu garip arama sonucu herkesi şaşırtmıştı. Google Görseller’de arama kutucuğuna ‘idiot’ yazıp arattığınızda, karşınıza Amerika başkanı Donald J. Trump çıkıyor.

Buradan deneyebilirsiniz.

Google CEO’su aramalarda idiot (aptal) yazıldığında neden Trump’ın çıktığını açıkladı

Google CEO’su Sundar Pichai, Google’ın arama sonuçlarını nasıl sıraladığını açıkladı.

Pichai, “Eski bir internet taktiği. Terim, internet üzerinde bulunan sitelerden belirli bir sonuca bağlanır, yani internet siteleri ‘idiot’ kelimesinin sonucunun Trump olduğunu Google’a inandırır. Google da otomatik bu sonucu doğru kabul eder.  Bu şekilde arama sonuçları manipüle edilebilir.”

Pichai, “Anahtar kelimeyi aldık ve sayfalarıyla karşılaştırdık ve bunları 200’den fazla sinyale göre sıraladık. Alaka düzeyi, güncellik, popülerlik, diğer insanların nasıl kullandığı gibi şeyler.” “Ve buna dayanarak, herhangi bir zamanda, bu sorgu için en iyi arama sonuçlarını sıralamaya ve bulmaya çalışıyoruz.”

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status