20 Mayıs 2019
  • 20 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Huawei Mate 20 Pro vs iPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

0 157 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Huawei’nin amiral gemisi telefonu Huawei Mate20 Pro ve Apple’ın tepe modeli Apple XS Max hız testi ile karşı karşıya geldi. Bir Youtube kullanıcısının yapmış olduğu Huawei Mate 20 Pro vs IPhone XS Max hız testi karşılaştırmasının nasıl sonuçlandığına gelin birlikte bakalım.

Karşılaştırmada yer alan IPhone XS Max A12 Bionic işlemcisini kullanıyor ve 4 GB RAM’e sahip. Huawei Mate 20 Pro ise Kirin 980 işlemcisini kullanıyor ve 8 GB RAM’e sahip. Fiyat anlamında ise aralarında 100 dolarlık bir fiyat farkı bulunuyor.

huawei-mate-20-pro

Huawei Mate 20 Pro vs iPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

Karşılaştırmanın ilk aşamasında 16 uygulama arka arkaya açılıyor ve toplam süre ölçülüyor. IPhone XS Max testin bu aşamasını Huawei Mate 20 Pro’nun yaklaşık 5 saniye önünde tamamlıyor. IPhone XS Max’in 1 dakika 47 saniyede tamamladığı bu aşamayı Huawei Mate 20 Pro ise 1 dakika 52 saniyede tamamlıyor.

Karşılaştırmanın ikinci aşamasında ise ilk aşamada açılmış olan arka planda çalışan uygulamalar sırayla yeniden açılıyor ve süre ölçülüyor. IPhone XS Max testin bu aşamasını Huawei Mate 20 Pro’nun yaklaşık 13 saniye önünde tamamlıyor. IPhone XS Max’in 35 saniyede tamamladığı bu aşamayı Huawei Mate 20 Pro ise 48 saniyede tamamlıyor.

apple-iphone-xs-max

IPhone XS Max iki aşamalı bu testin tamamını Huawei Mate 20 Pro’nun yaklaşık 18 saniye önünde tamamlıyor. IPhone XS Max’in tamamını 2 dakika 22 saniyede tamamladığı bu testi Huawei Mate 20 Pro ise 2 dakika 40 saniyede tamamlıyor.

Telefonların mevcut Türkiye fiyatlarına baktığımızda IPhone XS Max 10.000 lira civarında bir fiyata sahipken Huawei Mate 20 Pro ise 7.500 lira civarında bir fiyata sahip.

Hız testinin kazananı Iphone XS Max oluyor. Ancak fiyatlarına baktığımızda 2.500 lira gibi yine oldukça iyi bir telefon alabileceğimiz bir fark mevcut. Bu fiyat uçurumuna değer mi bilemiyoruz.

Bu karşılaştırmanın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

İlgili Haber: OnePlus 6T McLaren Edition vs IPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

İlgili Haber: IPhone XR vs Note9 Hız Testi Karşılaştırması

İlgili Haber: OnePlus 6T vs IPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

 

#teknoZip’lendi


Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status