18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Huawei Nova 4 Tanıtım Videosu Yayınlandı

0 90 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Huawei’nin Delikli Ekran Tasarımı İle Gelecek Modeli Huawei Nova 4 Tanıtım Videosu Yayınlandı

Samsung’un Infnity-O adını verdiği delikli ekran tasarımı duyurulduktan sonra yeni modellerin bazıları için bu tasarımın kullanılması bekleniyordu ancak Huawei de bu tasarım için Samsung ile kıyasıya bir yarışa girişti. Delikli ekran tasarımına sahip ilk akıllı telefonu Huawei Nova 4 tanıtım videosu yayınlandı.

Delikli ekran tasarımını ilk duyuran Samsung olsa da Huawei daha hızlı davrandı. Dünyanın ilk ekrana gömülü kamerasını kullanan telefonu için çalışmalarına hız veren Huawei bu tasarıma sahip modeli Huawei Nova 4 tanıtım videosunu da yayınladı.

Yayınlanan tanıtım videosunda cihazın teknik özellikleriyle ilgili bir bilgi yer almıyor. Videoda ekrana gömülü kamera ve yüzde 90’ların üzerine çıkan ekran gövde oranı öne çıkarılıyor. Ekrana gömülü kamera önemli bir teknolojik yenilik olsa da bu delikli ekran tasarımı şıklık açısından tartışılır.

Resmi olmayan bilgilere göre Huawei Nova 4, şirketin üst seviye işlemcisi Kirin 980 ile gelecek. 6 GB RAM yer alması beklenen cihazda depolama biriminin ise 128 GB kapasitesinde olması bekleniyor. Cihaz kutusundan Android’in son sürümü Android 9 Pie ile çıkacak.

Emrana gömülü kamera ile birlikte gelen delikli ekran tasarımını Samsung SDC 2018’de Infinity-O adıyla duyurmuştu. Sonrasında Huawei’nin de bu tasarımla ilgili yaptığı çalışmalarla iki firma bu konuda kıyasıya bir rekabete girmiş görünüyor. İlerleyen süreçte iki firmadan da bu tasarıma sahip telefonları sık sık göreceğiz gibi duruyor.

#teknoZip’lendi

Huawei’nin dünyayın ilk ekrana gömülü kamerası ve dolayısıyla delikli ekran tasarımı ile gelecek telefonu Huawei Nova 4 tanıtım videosu yayınlandı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status