Ana sayfa İnternet Instagram’dan Hacklendik Açıklaması!

Instagram’dan Hacklendik Açıklaması!

Popüler ve bir çok kişinin oldukça sevgili sosyal medya uygulaması Instagram bugün neredeyse hacklendik açıklaması yaptı. Peki Instagram'daki açık neydi? bu durumdan etkilenen oldu mu? tüm detaylar haberimizde...

26
0
PAYLAŞ
Instagram Hacklendi mi?
Instagram Hacklendi mi?

Facebook‘un potansiyelinin farkına varıp kendi bünyesi altına almış olduğu Instagram, özellikle  Facebook’un desteği sayesinde iyice büyümeye devam ederek en popüler ve en büyük fotoğraf paylaşım ağı haline gelmiştir. Snapchat’ten esinlendiği anlar uygulamasını çalması sebebiyle oldukça eleştirilen sosyal medya devi Instagram, bu sefer gündeme ise bomba gibi bir haberle geldi. Geçtiğimiz günler içerisinde Selena Gomez‘in hesabının hacklenmesinin yanı sıra bir sürü büyük takipçili hesabın hacklendiğinin farkına varan Instagram ekibi, açıklama yapmak zorunda kaldı.

Instagram API’de yer alan bir açık yüzünden  hackerların istedikleri hesabın e-posta, cep telefonu gibi bilgilerine erişim sağladığını ve hesap üzerinden istedikleri gibi paylaşım yapabildiklerini belirtti.

Hiçbir Şifre Sızıntısı Yok!

Açığın çok kısa bir zaman diliminde kapatıldığını vurgulayan Instagram yöneticileri, bu olay sonucunda herhangi bir şifre sızıntısının gerçekleşmediğini açıkladı. Ayrıca açıklamanın son kısımında ise iki adımlı doğrulama sistemini kullanmaları ve güvenmedikleri sitelere Instagram hesapları için erişim izni vermememiz gerektiğini vurguladı. Arkadaşlar benim fikrimi soracak olursanız, Instagram gibi dünya üzerinde oldukça çok kullanılan ve popüler olan bir uygulamada böyle açıkların yer alması korkutucu. Açık farkedilmese durum iyice kötüye gidebilir ve bir çok kişinin telefon numaralarına ve şifrelerine ulaşabilirlerdi. Fakat neyse ki Instagram gerekeni yapmış. Gelişmeler oldukça sizlere sitemiz üzerinden bilgilendirme yapacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here