18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Intel 48 Çekirdekli İşlemci İle Geliyor

0 67 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Intel 48 Çekirdekli İşlemci İle Geliyor

Yakın zamanda 9. Nesil işlemcilerini duyurmuş olan Intel 48 çekirdekli işlemci ile geliyor. 9. Nesil işlemcilerinden sonra hız kesmeyen Intel Cascade Lake işlemcilerini duyurdu.

Intel’in sunucular için üretmiş olduğu Xeon işlemcilerine 48 çekirdekli yeni bir model eklenecek. Xeon Cascade Lake adıyla duyurulmuş olan yeni nesil işlemcilerin arasında 48 çekirdekli bir model de bulunuyor. Çift işlemci desteği sunan kasalar için 2 işlemci kullanımı ile 96 çekirdekli bir sistem kurmak mümkün olacak.

intel-48-cekirdekli-islemci

Duyurulan yeni nesil işlemcilerin multi-thread desteği ile ilgili bir bilgi bulunmazken bu işlemciler DDR4 tipinde 24 adet RAM modülü için destek sunabiliyor. Bu çift işlemcinin kullanılacağı bir sistem için 3 TB RAM desteği anlamına geliyor. Optane desteği de bulunan işlemci ile Ultra hızlı SSD’ler RAM olarak kullanılarak 24 modülden toplam 12 TB’lık bir sistem belleği oluşturmak mümkün.

14 nm mimarisi ile üretilecek olan işlemciler mevcut Xeon modellerinden yüzde 20 oranında daha hızlı olacak.

ilgili Haber: Intel Core İ9 9900K Gerçekten Piyasanın En İyi Oyun İşlemcisi Mi?

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status