18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

İnterneti Yavaş Google Fotoğraflar Kullanıcılarını Sevindirecek Haber!

0 91 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Google Fotoğraflara Yeni Yedekleme Sistemi Geliyor

Bulut sistemini, hem içerik depolamak, hem de paylaşmak için kullandığımız modern yaşamın kaçınılmaz bir gerçeği. Ancak bulut sistemi, doğası gereği bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Dosyalar ne kadar büyükse, onları hızlı yüklemek için o kadar kaliteli ağ bağlantısı gerekiyor.

Yavaş internet bağlantısı bu tür bulut tabanlı kolaylıkları daha elverişsiz hale getirebilir. Bu nedenle Google, Hindistan’da yavaş internet bağlantısı sahibi kullanıcılar için Google Fotoğraflar Express yedekleme sistemini test etmeye başladı.

Google Fotoğraflar varsayılan olarak Wi-Fi kullanarak yedekler, ancak Wi-Fi’nin bile olması gerektiği kadar iyi olmadığı alanlar ve pazarlar vardır. Hindistan da bu pazarlardan biri. Bu pazar resmen Google’ın Ar-Ge pazarı oldu.

Google Fotoğraflara gelen bu yeni yedekleme türü Express adı altında yer alıyor. Bu özellik, fotoğraf çözünürlüğünü 3 MP’ye, videoları SD kalitesine düşürerek daha az yer kaplamasını sağlıyor. Buna karşılık, kullanıcılar ücretsiz hızlı yedekleme ve ücretsiz sınırsız depolama alanına sahip oluyorlar.

Bu seçeneği zorda kalmadıkça kullanmanızı önermiyoruz. Fotoğraf ve video kalitesi oldukça düşüyor. Hali hazırda Yüksek Kalite yedekleme planı daha iyi bir görüntü kalitesi sağlıyor.

Google-Photos-Express
Bu özellik telefon depolamasının az ve Wi-Fi kalitesinin zayıf olduğu pazarlarda neredeyse bir zorunluluk olsa da, herkes Express yedeklemeyi kullanabilir. Bu, özellikle fotoğrafların kalitesine önem vermeden hızlı bir şekilde paylaşılması için oldukça kullanışlıdır. Hindistan’daki Google Fotoğraflar Ürün Yöneticisi Raja Ayyagari, özelliğin Hindistan dışarısında kullanılıp kullanılamayacağı konusunda hiçbir şey söylemedi.

Google Fotoğraflar’da, fotoğrafları yedeklemek için ne kadar hücresel veri kullanılabileceğini belirten yeni bir ayar da yer alıyor. Bu, asla, 5 MB – 30 MB, sınırsız arasında değişebiliyor. Tabii ki, böyle bir yükü kaldırabilecek bir veri planınız varsa.

#teknoZip’lendi

Google, Hindistan’da yavaş internet bağlantısı sahibi kullanıcılar için Google Fotoğraflar Express yedekleme sistemini test etmeye başladı.
Google Fotoğraflara gelen bu yeni yedekleme türü Express adı altında yer alıyor. Bu özellik, fotoğraf çözünürlüğünü 3 MP’ye, videoları SD kalitesine düşürerek daha az yer kaplamasını sağlıyor. Buna karşılık, kullanıcılar ücretsiz hızlı yedekleme ve ücretsiz sınırsız depolama alanına sahip oluyorlar.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status