Ana sayfa Mobil iPhone 8 Sanıldığından Daha Çok Pahalı Olacak

iPhone 8 Sanıldığından Daha Çok Pahalı Olacak

32
0
PAYLAŞ

Foxconn başkan yardımcısı tarafından yapılan açıklamalara göre, herkes tarafından merakla beklenen ve şimdiye kadar çıkan tüm akıllı telefonları unutturacağı iddia edilen iPhone 8, maliyeti nedeniyle beklenildiği kadar ucuz olmayacak. Ayrıca telefonunda üst tarafında girinti ile oluşturulan özel tasarım OLED ekran verimliliği sadece %60’a kadar çıkabilecek. 

Sızıntılara Bakacak Olursak iPhone 8’de Yeni Renk Seçeneği Eklenmiş

Sızdırılan görüntülere bakacak olursa, telefon klasik siyah ve beyaz renklerin yanı sıra yeni rengi altı-bakır karışımıyla da karşımıza çıkacak. Sızdırılan görüntülerin ve cihazların gerçekliği hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da, daha önce paylaşılan sızıntılarda iPhone 8’in renk seçeneklerinin kısıtlı olacağı yönündeydi. 

iPhone 8’de Parmak İzi Okuyucusu Kapak Kısmında Olacak

Aşağıda gördüğünüz fotoğraflardaki cihazın iPhone 8 olduğu iddia ediliyor. Cihazın arka kapak kısmına bakacak olursak parmak izi okuyucularının kapak kısmında olduğunu çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Geçtiğimiz aylarda çıkan sızıntılarda Apple’ın artık parmak izi okuyucusunu cihazların arka yani kapak kısmına yerleştireceği söyleniyordu. Bu fotoğrafta bulunan cihaz eğer iPhone 8’se çıkan sızıntılar doğru gibi gözüküyor. 

iPhone 8, Şuana Kadar Çıkan Hem En İyi Hem De En Pahalı Telefon

Ayrıca paylaşılan sızıntı fotoğraflara bakacak olursak Apple, sadece renk değişimiyle kalmamış telefonun tasarımında da bazı değişikliklere gitmiş. Aslında iPhone 8’in çıkış fiyatının yüksek olacağı düşüncesi bu tasarım değişikliğiyle ilgili olabilir. Çünkü fotoğraflardaki iPhone’lara bakacak olursak telefonda dörtgen ekran yerine girintili bir ekran kullanılmış. Standart ekranlar dörtgendir bu da üretimi kolaylaştırır. Ancak ekran dörtgen değilse üretimi ve maliyeti artar. Yani genel bir sonuca varacak olursak, iPhone 8 şuana kadar çıkan akıllı telefonların en gelişmişi ve hatta en iyisi olabilir ancak en pahalısı da olacağı kesin. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here