18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

iPhone Kullanıcıları 5G’ye 2020’de Kavuşuyor

0 95 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Yayınlanan bir rapora göre Apple’ın, ilk 5G’li iPhone’u 2020’de piyasaya sürülüyor.

Teknoloji şirketleri, tüketicilere daha hızlı indirme hızları getirmeyi vaat eden yeni nesil hücresel ağ olan 5G için hazırlanıyor. İlk 5G’li telefonlar önümüzdeki yıl piyasaya sürülmeye başlanacak. LG ve OnePlus gibi şirketler müşterilerini 2019’da 5G ile tanıştıracaklarına söz vermişlerdi. iPhone kullanıcıları ise 1 yıldan fazla gibi uzun bir süre beklemek zorundalar.

Fast Company’e dayandırılan bir rapora göre Apple’ın ilk 5G’li telefonu 2020’de piyasaya sürülecek. FCC, geçtiğimiz yıl 5G teknolojisinin onayını Apple’a vermişti. Apple da 5G’li ilk iPhone’nun temellerini yavaş yavaş atmaya hazırlanıyor.

Raporda, şirketin çözülmesi gereken ısı yayılımı gibi teknik sorunlar olsa da Intel’in 8161 5G modem çipini kullanmayı planladığı da belirtiliyor. Apple’ın 5G modemler için B planı da hazır. Şirketin MediaTek ile de sohbet ettiği bildiriliyor.

Apple 2018 model cihazlarında Intel modem kullanmıştı. Şirketin 2020 model cihazlarında Bluetooth ve Wi-Fi çipleri için Intel modem kullanmayacağı da belirtiliyor. Intel ise yaptığı açıklamada “5G müşterilerimizle yaptığımız 2018 ile 2020 arasını kapsayan sözleşmelerimiz, ve yol haritamız değişmedi. 5G planlarımıza ve projelerimize bağlı kalmaya devam ediyoruz.” demişti.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status