18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

IPhone XR vs Note9 Hız Testi Karşılaştırması

0 85 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

IPhone XR vs Note9 Hız Testi Karşılaştırması

Samsung’un son çıkan amiral gemisi Galaxy Note 9 ve Apple’ın fiyat performans anlamında öne çıkardığı yeni telefonu iPhone XR hız testi ile karşı karşıya geldi. Bir Youtube kullanıcının yapmış olduğu IPhone XR vs Note9 hız testi karşılatırmasının nasıl sonuçlandığına gelin birlikte bakalım.

İlgili haber: IPhone XR ve Pixel 3 ile Çekilmiş Fotoğraflar

 

Aslında Note 9 ve iPhone XR modellerini kağıt üzerinde karşı karşıya getirdiğimizde denk cihazlar değil gibi görünüyor. Mesela Note 9 modeli 8 GB RAM ile gelirken iPhone XR modelinde 3 GB RAM bulunuyor. Ayrıca fiyatları arasında da 200 dolarlık bir fark mevcut.

samsung-galaxy-note9

Karşılaştırmanın ilk aşamasında 16 uygulama arka arkaya açılıyor ve toplam süre ölçülüyor. IPhone XR bu testi kağıt üzerinde oldukça gerisinde olduğu Note 9’un 15 saniye önünde tamamlıyor.

Karşılaştırmanın ikinci aşamasında ise ilk aşamada açılmış olan arka planda çalışan uygulamalar sırayla yeniden açılıyor ve süre ölçülüyor. İlk aşamaya göre RAM miktarının çok daha önemli olduğu bu bölümü Note 9 rakibi iPhone XR’ın önünde tamamlayarak arayı kapatıyor. İki aşamalı bu testin tamamını iki telefon da 2 dakika 38 saniyede tamamlarken iPhone XR salise farkıyla kazanan taraf oluyor.

iphone-xr

İki telefonun RAM miktarlarındaki dengesizliği dengeleyen şey ise Apple’ın A12 Bionic işlemcisi. IPhone Xs ve iPhone Xs Max gibi iPhone XR modeli de bu işlemciyi kullanıyor. Snapdragonun mevcut en üst seviye işlemcisi olan 845’in epey ilerisinde olan bu işlemci iPhone XR için önemli bir avantaj sağlıyor ve RAM farkını kapatarak öne geçmesine yardımcı oluyor.

Apple’ın yeni modellerinin Türkiye fiyatları henüz belli olmadığı için bu konuda bir karşılaştırma yapamıyoruz. Ancak iki modelin ABD fiyatlarına baktığımızda Note 9 1000 dolarlık bir fiyat etiketine sahipken İphone XR’ın fiyatı ise 800 dolar.

Bu karşılaştırmanın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

İlgili Haber: OnePlus 6T McLaren Edition vs IPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

İlgili Haber: OnePlus 6T vs IPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

İlgili Haber: Huawei Mate 20 Pro vs iPhone XS Max Hız Testi Karşılaştırması

#teknoZip’lendi

İki aşamalı bu iPhone XR vs Note9 hız testinin tamamını iki telefon da 2 dakika 38 saniyede tamamlarken iPhone XR salise farkıyla kazanan taraf oluyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status