Ana sayfa Mobil iPhone’ların Yavaşladığını Kabul Eden Apple Batarya Değişimi İçin İndirim Yapacak!

iPhone’ların Yavaşladığını Kabul Eden Apple Batarya Değişimi İçin İndirim Yapacak!

16
0
PAYLAŞ
iPhone'ların Yavaşladığını Kabul Eden Apple Batarya Değişimi İçin İndirim Yapacak!
Apple geçtiğimiz hafta iPhone 6 iPhone 6S iPhone SE ve iPhone 7 modellerini bilinçli olarak yavaşlattığını kabul etti. Bununla birlikte doğal olarak tepkilerle karşılaşan Apple özür diledi ve batarya değişimlerinde indirime gideceğini açıkladı. Bu itiraf Apple’a 8 dava açılmasına neden oldu.

Önceden bu yavaşlatmaların cihazların ani şekilde kapanmasının önüne geçmek ve sadece anlık yükselmelere engel olmak amacıyla yaptığını açıklayan Apple, açıklamasında kullanıcıların yanlış anladığını belirtti. Kullanıcılarının çoğunluğunu hayal kırıklığına uğratıklarının farkında olduklarını dile getiren Apple özür diledi.

Batarya Değişim Ücreti 79 Dolardan 29 Dolara Düştü

iPhone'ların Yavaşladığını Kabul Eden Apple Batarya Değişimi İçin İndirim Yapacak!

2018 ile birlikte iOS’a pil sağlığı ile ilgili bilgiler sağlayacak özelliklerin geleceğini de belirten Apple, batarya değişimine ihtiyaç duyan iPhone 6 ve üst modellerinde 79 dolar olan batarya değişim ücretinin Ocak 2018’den itibaren 29 dolar olacağını, ve bu indirimin 2018 yılının sonuna kadar devam edeceğini de açıklamalarına ekledi.

Bu indirim programı sadece ABD ile sınırlı kalmayıp diğer ülkeler ve Türkiye’de de geçerli olacak. Ülkemizde şuan 319 TL olan batarya değişim ücreti bu uygulamanın başlamasıyla birlikte güncellenecektir. Eğer batarya değişimi planlıyorsanız biraz daha sabretmenizi öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here