Ana sayfa Donanım Jaguar’dan Geleceğin Direksiyonu!

Jaguar’dan Geleceğin Direksiyonu!

Jaguar, Sayer direksiyonu sayesinde artık geleceğin otomobillerini üretmek için çalışıyor. Yeni çıkacak olan bu Sayer direksiyon, telefondan kontrol edilebilecek ve trafik durumuna bakarak yola çıkacak. Tüm detaylar haberimizde...

46
0
PAYLAŞ
Jaguar’dan Geleceğin Direksiyonu!

Kendinden tahrikli otonom araçlar ile direksiyonların ilerde çok önem kazanacağı ve iyice gelişeceği bir çok kişi tarafından bilinmekte. İngiliz araba üreticisi olan Land Rover’ın nasıl hayata tuttunacağı konusunda yeni bir proje ile  yeni direksiyon simidi olan Sayer‘in duyurusunu yaptı.

Geleceğin Direksiyonu Sayer!

Geleceğin direksiyonu diye nitelendiren Sayer, kendi yapay zekasına sahip olacak. Kısacası bir örnek vermemiz gerekirse, mesela çocuğunuzu okula götürmek zorunda olduğunuz zaman okul saatini bildirdiğiniz zaman, bu akıllı direksiyon trafik durumunu kontrol edip sizi evden alarak okula yetişmenize olanak sağlayacak.

Geleceğin otomobillerinin en önemli parçalarından birisi olacak olan bu direksiyonun üretime geçip geçmediği henüz kesin olarak bilinmiyor. Kendi kendine çalışabilen otomobiller üzerinde çalışmalar yürüten ve varsayımlarda bulunan Jaguar, yapay zekayı bir cihaza nasıl entegre edileceği konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Adını Ünlü tasarımcı Malcom Sayer’den alan bu direksiyonun, geleceğin otonom araçlarını yaparken mühendislerin ne gibi şeylere ihtiyaç duyacağını, yapay zekanın direksiyonda mı yoksa  aracın başka parçasında mı olması gerektiği hakkında önemli bilgiler verecek. Açıkçası arkadaşlar benim fikrimi soracak olursanız, gerçekten böyle bir şey yapılırsa biz insanoğlunun işi daha kolaylaşacak. Düşünsenize siz hiç bir şey yapmadan aracınız sizi istediğiniz yere ulaştıracak. Bu direksiyon hakkında herhangi bir önemli gelişme yaşanırsa siz değerli okuyucularımıza sitemiz üzerinden bilgilendirme yapacağız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here